Binali Yıldırım Covid-19 Testinin Pozitif Çıktığını Duyurdu!

Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı, eski Meclis Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, resmi Twitter hesabı üzerinden Covid-19 testinin pozitif çıktığını paylaştı. Konuya ilişkin detaylar haberimizin devamında...

Binali Yıldırım Covid-19 Testinin Pozitif Çıktığını Duyurdu!

Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı, eski Meclis Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, resmi Twitter hesabı üzerinden Covid-19 testinin pozitif çıktığını paylaştı.

İddialar Yalanlanmıştı!

Bir süredir ailesi ile birlikte memleketi Erzincan’da bulunan Yıldırım’ın, Ankara’ya döndükten sonra rahatsızlık belirtileri göstermeye başladığı ve bunun üzerine Ankara Şehir Hastanesi’ne giden Yıldırım’a yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı iddia edilmişti.

Bu iddianın ardından Binali Yıldırım’ın danışmanı Sinan Çetin bu iddiayı yalanladı. Çetin, Yıldırım’ın rutin kontroller için eşiyle birlikte hastaneye gittiğini ve hastaneden çıktığını ifade etti.

Binali Yıldırım’dan Koronavirüs Açıklaması: Test Sonucum Pozitif Çıktı

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Binali Yıldırım, “Vücut kırgınlığı nedeniyle bu sabah Semiha Hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi’ne başvurduk. Yapılan tetkikler sonucu Covid-19 testimizin sonucu pozitif çıkmıştır.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, durumunun iyi olduğunu belirterek “Doktorlarımız, süreci evde geçirmemizi uygun gördüler. Vatandaşlarımızdan TMM kuralına riayet etmelerini özellikle istirham ediyoruz. Dua eder, dua bekleriz” dedi.

Binali Yıldırım’ın hastalığının seyrinin çok şiddetli geçmediği, hastane binasına yürüyerek giriş yaptığı ve hastanede normal odada tutulduğu ise gelen bilgiler arasında.

Ayrıca haberin duyulmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın da Yıldırım’ı ziyaret ettiği bilgisine ulaşıldı.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar