“BİR DİLEK TUTTULAR GERÇEK OLDU”

İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okullarında eğitim gören öğrenciler, Sosyal Sorumluluk Projeleri Programı kapsamında onlarca ilkokul öğrencisinin hayallerini gerçekleştirdi.

11 lise öğrencisi, İngilizce Koordinatörü Derya Özşahinler ’in danışmanlığında, “Bir Dilek Tut Gerçek Olsun” projesini hayata geçirdi. Şanlıurfa GAP İlkokulu ve İzmir Bayraklı Alparslan İlkokulu ile iletişime geçen öğrenciler, onlardan dileklerini yazarak kendilerine ulaştırmalarını istedi. Öğrenciler, İzmir Smyrna Rotary ve Urla Rotary Kulüpleri iş birliği ile dileklerini paylaşan ilkokul öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirdi.

“Bir Dilek Tut Gerçek Olsun” projesi kapsamında; 40 Tablet, 3 Bazalı Yatak, 3 Paten, 2 Kuş, 2 Uçak Bileti, 4 Bisiklet, 1 Laptop, 1 Gardırop, 1 Çalışma Masası, 1 Oyuncak Bebek, 2 Oyuncak Araba, 2 Test Kitabı, 8 Bayramlık Kıyafet ve Ayakkabı, 2 Mont,3 Kırtasiye Seti, 2 Akıllı Saat, bayram öncesi öğrencilere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Proje hakkında bilgi veren Derya Özşahinler, “Öğrencilerimiz büyük bir duyarlılık örneği göstererek teknolojik yetersizlikler nedeniyle uzaktan eğitimden yoksun kalan kardeşlerine yardım eli uzattılar. Uzaktan da olsa yaptıkları yardımlarla kardeşlerine bayram sevinci yaşatan tüm öğrencilerimize ve ailelerine, destek veren herkese teşekkür ediyor, bu güzel dayanışmanın herkese örnek olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Paylaş:

“BİR DİLEK TUTTULAR GERÇEK OLDU”” için bir yorum yapıldı

  1. Ece’ yi beş yaşında tanıdığımda gözlerindeki ışıltılardan bu günlere geleceğini tahmin ediyordum. Başarılı bir öğrenci olma özelliğine bir de iyi yürekliliğini eklediğimizde, bu harika projenin içinde olmasına şaşırmadım. Hele bu projenin doğduğum şehir Urfa’ daki çocuklar için yapılması beni çok duygulandırdı. Emeği geçenleri kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar