Bodrum’da Ünlü Mekanların Kapıları Tedbirsizlik Yüzünden Mühürlendi!

Normalleşme sürecinin ardından tekrar faaliyet gösteren mekanlar tedbir kurallarına uymaması nedeniyle mühürlenmeye devam ediyor. Ünlü tatil beldesi Bodrum'da da 30 mekan koronavirüs tedbirlerine uyulmayınca mühürlendi. Mekanlara yaklaşık 1 milyon lira ceza kesildi, 25 bin iş yeri uyarıldı. 16 işletme süresiz mühürlenirken, 11 iş yeri 4 günlüğüne, 3 iş yeri ise 15 günlüğüne mühürlendi.

Bodrum’da Ünlü Mekanların Kapıları Tedbirsizlik Yüzünden Mühürlendi!

Normalleşme sürecinin ardından tekrar faaliyet gösteren mekanlar tedbir kurallarına uymaması nedeniyle mühürlenmeye devam ediyor. Ünlü tatil beldesi Bodrum’da da 30 mekan koronavirüs tedbirlerine uyulmayınca mühürlendi. Mekanlara yaklaşık 1 milyon lira ceza kesildi, 25 bin iş yeri uyarıldı. 16 işletme süresiz mühürlenirken, 11 iş yeri 4 günlüğüne, 3 iş yeri ise 15 günlüğüne mühürlendi.

Bodrum’da Ruhsata aykırı ve pandemi tedbirlerine uymayan mekanlar sınırsız olarak mühürlendi

Bodrum‘da kafe ruhsatıyla gece kulübü işleten işletmeler sınırsız olarak Bodrum Kaymakamlığınca mühürlendi. Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle açılmayan eğlence kulübü işletmecileri kafe ruhsatı alarak eğlence kulüplerini işletmeye başladı. Ruhsata aykırı ve sosyal mesafe kurallarına uymayan ünlü gece kulüpleri zabıta ekipleri tarafından teker teker mühürlendi.

Ünlü İsimlerin Favori Mekanı Kapatıldı

Sosyetenin ve ünlü isimlerin uğrak mekanı olan marina yat kulübün sosyal mesafe kurallarına uymadığı Bodrum Kaymakamlığınca tespit edildi. Birçok ünlü ismin sahne aldığı, Türkiye’nin en zengin insanlarının eğlenmek için gittiği mekanı Bodrum zabıta ekipleri tarafından 4 günlüğüne mühürlendi. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymayan marina yat kulüp eğer tekrar pandemi kurallarına uygun işletilmediği tespit edilirse 15 günlüğüne kapatılacağı öğrenildi.

DÜNYANIN İLK YÜZEN DİSKOSU SINIRSIZ KAPATILDI

Dünyanın ilk yüzen diskosu olarak bilinen Catamaran da zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Dünyanın ve Türkiye’nin ilk yüzen diskosu olarak bilinen ve günde binlerce turisti ağırlayan Catamaran’a baskın yapan zabıta ekipleri mekanın kapısına mühür vurdu. Sınırsız olarak kapatılan yüzen diskonun ne zaman açılacağı ise bilinmiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BODRUM’DA BARLAR SOKAĞI KARANLIĞA BÜRÜNDÜ

Türkiye’nin en ünlü gece kulüplerinin bulunduğu Gümbet barlar sokağında ise yaklaşık 15 gün önce tüm eğlence kulüpleri kapatılmıştı. Günde yaklaşık 10 bin turistin uğrak noktası olan barlar sokağı sessizliğe büründü. Ünlü isimlerin her gece sahne aldığı eğlence mekanlarının ne zaman açılacağı ise bilinmiyor.

BEACHLER DE KAPATILIYOR

Pandemi sürecindeki 3 kurala uymayan beachler de kapatılmaya başlandı. Mesafenin, hijyenin ve maskenin hiçe sayıldığı bazı beach kulüplerin de kapılarına mühür vuruldu. Bazı işletmeler ise mühürlenmelerini alkışla protesto etti.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir