Bornova Belediyesi sokak hayvanları için ısı yalıtımlı yuva üretti

Bornova Belediyesi sokak hayvanları için önemli bir adım attı. Bornova Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından ısı yalıtımlı strafordan kedi evleri üretildi.

Bornova Belediyesi sokak hayvanları için ısı yalıtımlı yuva üretti

Bornova Belediyesi, hayvan severlerin de desteği ile, dondurucu soğuklarda sokaklarda kalan hayvanlara daha sıcak bir ortam sağlayabilmek için harekete geçti. Bornova Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından ısı yalıtımlı strafordan kedi evleri üretildi. Üretilen evler, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda belirlenecek noktalara yerleştirilecek.

Geçtiğimiz aylarda başlatılan ve sokak hayvanlarını soğuk havanın etkisinden korumaya yönelik çalışmalarına bir yenisini ekleyen Bornova Belediyesi, Bornovalı hayvan severlerin de katıldığı çalışmada 70 adet kedi evi üreterek dağıtımlara başladı. Kedi evlerinin yerleştirileceği noktalar, vatandaşlardan gelecek talepler doğrultusunda hazırlanacak olan ihtiyaç haritasına göre belirlenecek.

Üretilen kedi evlerinin yapımında kullanılan straforun yüzde 98’i kuru havadan oluşuyor ve bu özelliğiyle yüksek ısı yalıtımı sağlıyor. Isı yalıtımlı kedi evleri, Bornova Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nün Pınarbaşı’nda yer alan Hayvan Barınağı’ndan ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar