Bozcaada’da Gezilecek Yerler: Adanın 4 Meşhuru!

Bozcaada; coğrafi bakımdan Türkiye'nin üçüncü büyük, Ege Denizi’nde ise Gökçeada‘dan sonra ikinci en büyük adası olarak tanımlanır. Ancak bölgeyi ziyaret edenler için ise çok daha ötesidir. Bir rüya, bir cazibe merkezi. yeryüzündeki cennetin adresidir. Peki Bozcaada'da nerelere gidilir? Nerelerde konaklanır? İşte Bozcaada misafirleri için hazırladığımız yazımız...

Bozcaada’da Gezilecek Yerler: Adanın 4 Meşhuru!

Bozcaada’da gezilecek yerler; kilise, kale, çarşı merkezi ve koylardan ibarettir.  Bozcaada Çanakkale’ye bağlı bir adadadır. Adanın kara ile bağlantısı yoktur.

Bozcaada’da gezilecek yerler, turistik bir gezi ve tatil için son derece keyif verecektir. Hem çarşısı hem de doğal ortamı ile keyifle tatil yapacağınız özel adalar arasında yerini alıyor. Her yıl binlerce yerli turisti ağırlıyor. Üstelik denizi, koyları meşhur. Tatil köyleri, apart oteller gibi daha çok butik tatil isteyenlerin tercih edeceği bir ada. Bunun dışında villa tatili için de son dönemde gelişmelerin olduğu yerlerdendir.

Bozcaada Kalesi

Kale merkezde yer aldığından, mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Çünkü tatil iççin gitmiş olmanıza rağmen, turistik bir gezi yapmanıza da fırsat veren bir alandır. Mutlaka kaleye çıkmanız, fotoğraf çekinmeniz, adaya bir de kaleden bakmanızı öneriyoruz. Son derece keyif alacağınız bir gezi olacaktır.

Bozcaada Kilise

Ada  Rum kiliselerini korumaya devam ediyor. Bozcaada gezilecek yerler dendiğinde, ilk akla gelenler arasında sokak aralarında yer alan kiliseler var. Kiliseleri inceleyerek de tarihi bir gezi olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik Bozcaada sokakları son derece etkileyici sokaklardır. Gezinizi yaparak, keyif alacağınız şekilde tamamlayabilirsiniz. Sokak aralarında gezmek sizlere keyif veriyor olacak.

Bozcaada Çarşısı

Turistik yerlerde en keyif alınan yerlerden biri de çarşı oluyor. Çarşıda hem bölgeye özel şeyler bulmanız hem de keyifli zaman geçirmeniz mümkün. Adaya göre son derece büyük bir çarşı. Hediyelik eşya almak isteyen ya da bölgenin insanı ile sohbet etmek isteyen herkes mutlaka bir çarşıya da uğramalıdır. Çarşı kaleye çok yakındır. Rahatlıkla gidilebilir.

Bozcaada Koyları

Adaya gidip koylara gitmeden olmaz. Ada akvaryum koyu ile meşhurdur. Güneş’i batışı izleyeceğiniz bu koyda mutlaka zaman geçirmeniz önerilir. Hem çok keyifli hem de çok güzel bir denizde yüzme imkanı bulacaksınız. Dilerseniz ulaşımı özel araçla sağlayabilirsiniz. Ulaşımın son dönemlerde olmadığı koylardan biridir. Bozcaada ulaşım konusunda alacağınız güncel bilginin ardından, yaza özel minibüs rotaları ile gitme şansınız da olabilir. Koylar adada yüzmek için tercih edilen en güzel yerler olacaktır. Seçim sizin.

https://bozcaadan.com/ sayfasından da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş:

Bozcaada’da Gezilecek Yerler: Adanın 4 Meşhuru!” için bir yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar