BU GÖRSEL DENİZLİ’Yİ KARIŞTIRDI! MEĞERSE…

BU GÖRSEL DENİZLİ’Yİ KARIŞTIRDI! MEĞERSE…

Tüm Türkiye’de korona virüs mücadelesi devam ederken haber kanallarında yer alan haberlerin doğruluğu ise vatandaşlarda şüphe uyandırıyor. Son olarak bir ulusal kanalın “Denizli Karantina Altına Alındı” başlığında haber yaptığını ifade eden bir görsel Tüm Denizli’de yayıldı. Ancak görselin gerçek olmadığı ve böyle bir haberin hiç yapılmadığı ortaya çıktı.

Denizli Valiliği’nden de çok konuşulan görsele ilişkin açıklama geldi. Açıklamada; “Montajlanarak sosyal medya mecralarında paylaşılan görüntüde NTV Ulusal Kanalında yayımlanmış eski bir haberin üzerine ‘Denizli’de Acil Durum İlan Edildi’ başlıklı yazı ve Valimiz Hasan Karahan’ a ait olmayan ‘İlimizin tüm mahallelerine karantina getirildi, vatandaşlarımız sadece gıda ihtiyacı için dışarıya çıkacak ‘şeklinde açıklama paylaşıldığı görülmüştür. İlimizde böyle bir durum söz konusu olmayıp, montajlanarak yayınlanan bu görüntüdeki yer alan açıklama da Valimiz Hasan Karahan’a ait değildir” ifadelerine yer verildi.

PAYLAŞIM YAPANLAR HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK

Öte yandan açıklamada vatandaşları yanıltmaya yönelik, yalan ve yanlış paylaşımlar yapan veya yapanlar hakkında işlem başlatılacağı da belirtildi. “Bu konu ile ilgili sosyal ağlar üzerinden Milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişiler hakkında yasal işlemler başlatılmıştır. Yazılı ve görsel medya, basın mensuplarımız ve halkımızın resmi makamlarımızın yapmış oldukları paylaşımları dikkate almaları, yetkili makamlar haricinde yapılan halkı yanlış yönlendirici nitelikteki açıklama, iddia ve paylaşımlara itibar etmemeleri hususu kamuoyuna önemle duyurulur” denildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar