Buca ve Konak’a iki yeni yaya üst geçidi geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Konak Mürselpaşa Bulvarı üzerindeki Şehit Er Altan Yenil yaya üst geçidi yenileniyor. Bununla birlikte Buca Doğuş Caddesi’ne yeni bir yaya üst geçidi geliyor.

Buca ve Konak’a iki yeni yaya üst geçidi geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi vatandaştan gelen talepleri dikkate alarak Buca Doğuş Caddesi’ne yeni yaya üst geçidi kazandırıyor. Özellikle Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü ve yerleşim alanları arasında güvenli ulaşımı sağlamak amacıyla tasarlanan yaya üst geçidinin giriş ve çıkışında düşük eğimli rampalar, merdiven ve asansör olacak. Böylelikle trafiğin hızlı ve yoğun olduğu cadde üzerinden geçmek isteyen bisiklet sürücüleri, engelli ve yayaların ulaşım güvenliği sağlanacak.

Araç çarptığı için hasar gören Mürselpaşa Bulvarı üzerindeki Şehit Er Altan Yenil yaya üst geçidinde ise yenileme çalışmaları devam ediyor. Ege Mahallesi’nden Yenişehir bölgesine, Hilal Metro İstasyonu ve Medicana Hastanesi’ne ulaşımı sağlayan yaya üst geçidi çelik taşıyıcı sisteme sahip. İki adet sabit merdivenin yanı sıra projeye iki yürüyen merdiven ilave edileceği de açıklandı.

Toplamda yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak her iki yaya üst geçidinin Nisan’da açılması planlanıyor.

ENGELLİ KULLANIMINA UYGUN 6 YAYA ÜST GEÇİDİ YAPILACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi bununla birlikte ana arterlerde kesintisiz yaya ulaşımını sağlamak amacıyla Karabağlar, Bayraklı, Çiğli, Menemen ilçelerinde yaşlı ve engelli kullanımına uygun 6 yeni yaya üst geçidi daha yapacağını açıkladı. Ankara Caddesi 283/1 Sokak kesişimi, Özkanlar ile Göztepe Şehit Kerem Oğuz Erbay yaya üst geçitlerini yenileyecek.

Yeni üst geçitler Karabağlar Sevgi Mahallesi Dostluk Bulvarı üzerindeki 4592 Sokak ile 4586 Sokak kesişiminde, Bayraklı Ozan Abay Caddesi, Yeni Girne ve Şehit Erhan Vuruşkan Parkı önünde, Çiğli Balatçık Mahallesi 8780/11 sokak ile 8782 sokak kesişiminde ve Menemen Jandarma Durağı’nda olacak.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar