Buca’da vatandaş için “Kaygı Hattı” açıldı

Buca Belediyesi Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi tarafından, pandemi döneminin başında hizmete açılan psikososyal destek hattı, bugüne kadar 226 Bucalıya destek sağladı. Merkez, koronavirüsten doğal afetlere, ekonomiden aile içi kaygılara kadar birçok konuda hemşehrilerin kaygılarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Buca’da vatandaş için “Kaygı Hattı” açıldı

Başta Bucalı kadınlar olmak üzere tüm hemşehrilere psikolojik ve sosyal destek sağlayan Buca Belediyesi, psikososyal destek hattıyla kaygıların yok edilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi, pandemi dönemi başlangıcında kurulan psikososyal destek hattının, hizmete başladığı günden bugüne 226 Bucalı hemşehriye psikolojik destek verdiğini duyurdu.

AİLE İÇİ SORUNLAR VE BİREYSEL BUNALIM KONULARINDA DA DESTEK VERİYOR

Merkezin uzman danışmanları, geride kalan yaklaşık bir yıllık dönemde danışanlarıyla koronavirüs (Covid-19) sürecinin yaratmış olduğu kaygıların yanı sıra birçok kaygının giderilmesi için görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmelerde İzmir’de yaşanan deprem ve sel felaketi gibi doğal afetlerin yarattığı korkuların giderilmesi, pandemi tedbirleri nedeniyle yaşanan ekonomik zorlukların yarattığı izler, aile içi yaşanan sorunlar, bireysel bunalımlar gibi konulara yönelik destek sağlandı.

Herhangi bir kaygıya yönelik destek almak isteyen vatandaşların, hafta içi her gün 10.00-16.00 saatleri arasında 0232 216 21 46 numaralı telefonu arayıp, 3500 dâhili hattı tuşlayarak uzman danışmanlarla görüşebileceği ifade edildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar