Buldan Sokakları Belediyenin Çalışmaları Artık Daha Güvenli

Koronavirüs gündemi yaşantımızdaki yerini korurken; ilçelerde yapısal çalışmalar da hız kesmeden devam ediyor. Bu çalışmaların bir örneği de Buldan'da yaşanıyor. İlçede toprak kayması gibi güvenlik tehlikesi yaratılan sokaklarda Buldan Belediyesi ekipleri tarafından taş duvar örülerek vatandaşın can güvenliği de sağlanıyor.

Buldan Sokakları Belediyenin Çalışmaları Artık Daha Güvenli

Dokuması ile dünyaya nam salan Buldan Belediyesi, şimdilerde ‘Daha Yaşanılabilir Bir Buldan’ misyonu ile kolları sıvadı. Başkan Mustafa Şevik önderliğinde çalışmalara devam eden belediye ekipleri;  vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan bölgelerde taş duvar örme ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

buldan belediyesi-2Çalışmalar ile Buldan Daha Güvenli

Buldan Belediyesi  Covid-19 ile mücadelesini aralıksız devam ederken, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, toprak kayması sonucu vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden,  yolların bozulmasına neden olan  bölgelerde istinat duvarı çalışmalarını sürdürüyor.

Buldan halkına en iyi hizmeti sunmak için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  “Yol açma ve genişletme çalışmalarımızın yanı sıra,  toprak kayması sonucu çevre kirliliğine ve yolların bozulmasına neden olan yol kenarına istinat duvarı örme çalışması yapılarak çevre kirliliğinin önüne geçiyoruz. Yol güvenliğini ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini  sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan bölgelerde taş duvarla istinat çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz tarafından Gülalan Mahallesi’ne yapılan  taş duvar çalışması tamamlandı. İstinat duvarıyla, Dımbızlar, Hasanbeyler,  Kaşıkçı, Kurudere  ve Alandız yolu daha güvenli  hale gelmiştir” dedi.

Mahalleliler Çalışmalardan Memnun

İstinat duvarının tamamlanmasıyla mahalle sakinleri de rahat bir nefes aldı. Mahallede tehlike arz eden  yolun istinat duvarıyla birlikte daha güvenli hale geldiğini belirten mahalle sakinleri,  “İlçemiz eğimli bir toprak yapısına sahip. Bu nedenle pek çok mahallemizde geçtiğimiz yıllarda toprak kayması yaşandı. Toprak kayması evlerimizi de tehlikeye atıyordu. Olası bir kaymayı önleyecek duvar sayesinde can ve mal kaybı yaşanmayacak. Duvar çalışmaları ile artık evlerimiz de sokaklarımız da canımız da daha güvende… Artık geceleri daha huzurlu uyuyabileceğiz” diyerek Belediye Başkanı Mustafa Şevik’e teşekkür ettiler.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar