Bülent Ersoy’dan Alpay’ın sözlerine sert tepki

Bülent Ersoy, "Zeki Müren, abartılı üslubu ve Türkçe'siyle Türk Sanat Müziği'ni katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla Türkiye'de kötü örnek olmuştur" diyen Alpay'a büyük tepki gösterdi.

Bülent Ersoy’dan Alpay’ın sözlerine sert tepki

Şarkıcı Alpay’ın, son röportajında Zeki Müren ile ilgili yaptığı açıklamalar tepki toplamıştı. Şarkıcının; “Zeki Müren, abartılı üslubu ve Türkçe’siyle Türk Sanat Müziği’ni katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla Türkiye’de kötü örnek olmuştur” sözlerine müzik dünyasının önde gelen pek çok ismi sert çıktı. Son olarak Bülent Ersoy da Alpay’ın sözlerine cevap verdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan ve Zeki Müren’den Karanlık Ufuktan Güneş Doğmadı şarkısını paylaşan Bülent Ersoy şu cevabı verdi:

“Muhterem Takipçilerim bugün gündeme düşen talihsiz bazı spekülatif açıklamalar karşısında suskunluğumu koruyamadım. Çünkü sözkonusu san’at ve büyük sanatkârlardı.

Türk San’at Musıkisinin en nadide ve en zor makamlarından biri olan Dilkeşhâveran makamındaki bu şarkı Zeki Arif Ataergin beyefendiye aittir. Ve Türk San’at Musıkisinin saz üstadlarının refakatleri ile bilhassa yaylı tambur sazının deha icraakârı merhum büyük Ercüment Batanay ki büyük usta ile son nefesini verdiği ana kadar gerek sahne emisyonlarım gerekse özel hayatımda da 30 sene özel sazım olarak daima beraber olup, çalışmaktan gurur duyduğum, onör duyduğum) bu büyük dehanın refakatleri ile ölümsüz iki dev sanatçının saz ve yorumlarından yapılan icraları sizlere aktarmaya mecbur hissettim kendimi.

“SANATÇI OLUNMAZ, SANATÇI DOĞULUR”

Hanımefendiler ve beyefendiler sanatkârlar güçlerini yeteneklerinden, seslerinden, yüksek ruhlarından ve de bilgi birikimlerinden alırlar. O yüzden sanatçılar için “Sanatçı olunmaz , sanatçı doğulur” “sözüyle Zeki Müren sanatçı doğan büyük bir duayendi. Kişilikler ve özel yaşamlar ile gerçek sanatkârların, gerçek sanatlarını istirhamım odur ki birbirlerine karıştırmamak gerekir. Bu büyük, yeri doldurulamayacak yorumculardan bahsederken lütfen daha hassasiyet ve kendilerine yakışır tarzda söylemler ile bahsetmenizi o devirde yaşayan bir sanatçı olarak herkesten recâlarım ile istirham ederim efendim.”

Alpay ise gelen tepkiler karşısında sessizliğini korumaya devam ediyor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar