BÜLENT UYGUN “MAÇLARI KENDİ EVİMİZDE OYNAMALIYIZ”

BÜLENT UYGUN “MAÇLARI KENDİ EVİMİZDE OYNAMALIYIZ”

Koronavirüsü salgını nedeniyle liglere verilen aranın ardından bugün topbaşı yapan Yukatel Denizlispor’un Teknik Direktörü Bülent Uygun, 12 Haziran’da başlaması planlanan süper lig maçlarının, takımların kendi evinde oynaması gerektiğini belirtti.

Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, evde kaldıkları süreci, hazırladıkları programlar ve bilimsel destekler ile yürüttüklerini ifade ederek; “Bugün itibariyle çalışmalarımıza sosyal mesafeyi koruyarak, gruplar halinde başladık. Bu süreçte futbolcularımız alışmadık bir durumda evlerinde kaldılar ve tabiki önemli eksiklikleri oldu. Şimdi bunları gidermek adına çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmaları bilimsel anlamda önemli hocalarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda yapıyoruz. Enerji güç üretimi gibi konularımız antremanlarımızda ön planda olacak.” dedi.

Liglerin 12 Haziran tarihinde başlamasıyla ilgilide açıklamada bulunan Uygun; ” Devletimiz virüs konusunda önemli çalışmalar yapıyor. Devletimiz bu süreci çok iyi yönetti ve 12 Haziran’da liglerin yeniden başlamasıyla ilgili bir görüş var ortada. 8 maçımız bulunuyor ve bunları sağlıklı bir şekilde tamamlayarak sezonu kapatmak istiyoruz. Maçların belli bölgelerde oynanmasını doğru olmayacağını düşünüyorum. Seyircisiz olarak oynanacak olan maçların her takımın kendi evinde oynanması daha doğru. Her takım kendi evinde gerekli hijyen kurallarını yerine getirirse daha iyi olur. Diğer yandan ulaşım konusunda Türk Hava Yolları’nında takımlara destek olmasını istiyoruz. Böylece deplasmandaki maçlarımıza günü birlik gidip gelebilir ve mücadelemizi daha sağlıklı bir şekilde yapabiliriz” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar