BÜLENT UYGUN’DAN EGE TV’YE ÖZEL AÇIKLAMALAR…UYGUN’UN, KORONA VİRÜS TESTİ NEGATİF ÇIKTI

BÜLENT UYGUN’DAN EGE TV’YE ÖZEL AÇIKLAMALAR…UYGUN’UN, KORONA VİRÜS TESTİ NEGATİF ÇIKTI

Yukatel Denizlispor teknik direktörü Bülent Uygun, Ege TV’ye özel açıklamalarda bulundu. Kendisinin korona virüs testi yaptırdığını ve sonucun negatif çıktığını belirten Uygun, Pazartesi günü kitlerden tahsis edilerek futbolculara test yapılacağını belirtti.

Yukatel Denizlispor kulübünde son durumu ve korona virüse karşı alınan tedbirleri Ege TV’ye değerlendiren teknik direktör Bülent Uygun, özel açıklamalarda bulundu. Daha önce Pazartesi günü takım olarak antrenmanlara başlanacağı açıklanan yeşil siyahlılarda teknik direktör Bülent Uygun, bu süreyi uzattıklarını açıkladı. Uygun, “Takım halinde belli bir idman periyodunu söylemiştik. O süreci biraz daha öteledik. Devletimizin, sağlık kurulumuzun almış olduğu kararlar doğrultusunda ötelemeye devam ediyoruz.  Pazartesi günü tekrar duruma bakıp ertelememiz gerekiyorsa yine erteleyeceğiz. Ama benim gördüğüm ve anladığım kadarıyla kritik bir sürece girdik. Özellikle ülke olarak baya kritik bir dönemdeyiz. O yüzden de antrenmanlara başlamamıza yine bir hafta daha erteleme görünüyor diye düşünüyorum” dedi.

“BEN TEST YAPTIRDIM NEGATİF ÇIKTI”

Kulüp olarak virüse karşı her türlü tedbirlerin alındığını kendisinin de test yaptırdığını ve sonucun negatif çıktığını belirten Bülent Uygun, futbolculara ise henüz testin yapılmadığını belirterek “Personelde olası bir problem yaşanmaması için izinler verildi. O izinler doğrultusunda da hareket ediliyor. Dezenfekte yapıldı. Türkiye’de test yapmayan kulüp herhalde biz kaldık. Ben kendim gidip test yaptırdım negatif çıktı ama futbolcularımıza daha yapılmadı. Pazartesi günü kitlerden tahsis edebilirsek takımada yapmak istiyoruz. İnsan sağlığı çok önemli. Bugün millet olarak virüse karşı maç yapıyoruz bu maçı kazanmak için herkesin belli bir fedakarlık yapması gerekiyor. En sevdiğinden ayrı kalması gerekiyor. Mesela, ben kendimi tesislere kapattım. Hem antrenmanlarla ilgili çalışıyorum hem kendimle ilgili kitap okuyarak bu süreci değerlendiriyorum” ifadelerine yer verdi.

“FUTBOLCULARIN EVDE YAPTIKLARI İDMANLAR ONLARI FORMDA TUTMAZ”

Futbolcuların bu dönemi evde yaptıkları antrenmanlarla değerlendirmesiyle ilgili de konuşan Denizlispor teknik direktörü Bülent Uygun, “Futbolcularımıza verdiğimiz programlar doğrultusunda evlerinde antrenman yapmalarını sağlıyoruz. Türkiye’de de herkes bu şekilde futbolcuların formda kalacağını düşünüyor. Ama hayır. Formda kalmazlar. Aksine her geçen gün formlarından kayıp yaşarlar. Nitekim dönüşünde çok çabuk futbola adapte olması için o maçları oynatmaya kalkarsak adale sakatlıklarını hep birlikte yaşarız. Dolayısıyla verdiğimiz antrenmanların çok fazla futbola yönelik bir çalışma metodu olmadığı için evdeki yardımcı idmanlarla bir sporcu sadece ‘aktif dinlenme’ dediğimiz çalışmayı yapmış oluyor. Bundan dolayı futbolcuların çok fazla formunu koruduğu söylenemez. Bunun için en az 21 güne ihtiyaç olacak. Bu açığı kapatmak zorunda kalacağız. Ne kadar evde çalışırlarsa çalışsınlar, bu hafta karar verdik ‘haftaya başlıyoruz’ diyelim. Oynayamazlar. Başta Federasyon başkanımız ve yönetim kurulu olmak üzere bu süreci doğru yönetmek ve planlamak zorunda. Telekonferans yönetimiyle hocalarla yapılacak toplantılarla ortak yolu bulmak zorunda. Bu konuyu ortak planlamamız gerekiyor” açıklamalarında bulundu.

“GÖRDÜĞÜM KADARIYLA MAYIS’IN İLK HAFTASI BU İLLETTEN KURTULURUZ”

Ülkemizin bu illetten Mayıs ayının başında kurtulabileceğine dikkat çeken Bülent Uygun, “Benim gördüğüm kadarıyla Mayıs ayının ilk haftası gibi ülke halinde istediğimiz sonucu alacağız ve bu illetten kurtulmuş olacağız. Bundan dolayı Mayıs’ın ortalarında başlasak bile Haziran’ın ortasında bu işi bitirebiliriz. Hafta içi ve hafta sonu olarak bir ay boyunca her gün seyircinin de futbola doyacağı şekilde bu ligi tamamlayabiliriz diye düşünüyorum” diye konuştu.

Fedakarca çalışan sağlıkçıklarımızı da unutmayan Uygun, “Eskiden kahraman Mehmetçiklerimiz vardı. Onlar şehit olduğunda ateş düştüğü yeri yakardı. Canımızın tadını, onların ailesine düşen acıyı şimdi daha iyi anlamışızdır sanırım. Şimdi bu kahramanlara yeni bir kahramanlar eklendi. Sağlıkçılarımız. Dolayısıyla sağlıkçılarımızı gönülden alkışlıyorum. Askerimize de asker selamını çakıyoruz. İnşallah tez zamanda ülkemiz bu illetten kurtularak daha güçlü bir Türkiye olarak el birliğiyle ayağa kalkarız” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar