BURGER HASTASINA BEKİLLİ KAYMAKAMLIĞI YARDIM ELİ UZATTI

BURGER HASTASINA BEKİLLİ KAYMAKAMLIĞI YARDIM ELİ UZATTI

Denizli’nin Bekilli ilçesinde yaşayan Vedat Çetin’in (48) bir süre önce yakalandığı Burger hastalığından ötürü vücudu çürüyor. Tedavi için destek bekleyen Çetin’e Bekilli Kaymakamı Şeyma Aktaş yardım eli uzattı.

Babası ile Bekilli’nin Yeşiloba mahallesinde ikamet eden Çetin’in 7 el parmağı 4 ayak parmağı hastalık sebebiyle çürürken sosyal güvencesi olmadığı için tedavisine devam edilemeyen şahsın hastane masrafları Bekilli Kaymakamlığı tarafından karşılanacak.

6 aydır bu hastalık sebebiyle el ve ayaklarını kullanmayan Çetin aynı zamanda da çalışamıyor. Ekonomik geliri ve mal varlığı da  bulunmayan vatandaşın daha önceki ameliyatından kalma borcu olduğu için Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nde tedavi olamıyordu. Yaşadığı süreci gazetemize anlatan 48 yaşındaki Çetin’e kaymakamlık tarafından yeşil kart çıkarılarak tedavisine devam etmesi sağlanacak.

Çetin “Kaymakamlıktan yetkililer aradı. Önce devlet hastanesine gittim ancak tedavi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesine gitmem gerekiyor. Hastaneye olan borcum kaymakamlık tarafından karşılanacak, tedavim için de gereken destek verilecek. Bir an önce iyileşmem için bana el uzatan, kaymakamımızdan ve devletimizden Allah razı olsun” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar