CAHİT ÖZKAN, YENİ İNFAZ DÜZENLEMESİNİ AÇIKLADI

CAHİT ÖZKAN, YENİ İNFAZ DÜZENLEMESİNİ AÇIKLADI

AK Parti Grup Başkanvekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan’dan infaz düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulundu. AK Parti ve MHP’nin hazırladığı infaz düzenlemesi TBMM’ye gönderildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi planlanan yeni infaz düzenlemesinin içeriğini basın mensuplarıyla paylaştı.

İşte düzenlemenin içeriği;

Yaklaşık 90 bin kişinin yararlanacağı infaz düzenlemesini Meclis Başkanlığı’na sevkettik.Bu süreç devam ederken diğer siyasi parti gruplarına ziyaretler gerçekleştirdik. Teklif öneri ve değerlendirmelerini de aldık. Teklifler kapsamında görüşleri aldık. İnfaz adaletini hedefledik. İnfaz kanunu başta olmak üzere 11 farklı kanunda değişiklik içerek 70 maddelik kanun teklifimizi hazırladık. Cinsel suçlar, uyuşturucu suçları, kasten adam öldürme suçları, kadına karşı şiddet ve terör suçları bu kapsamın dışına çıkarılmıştır. Kalıcı düzenlemeler getiriyoruz. Terör suçları, cinsel suçlar, uyuşturucu madde ticaret suçu, kasten adam öldürme suçu, kadına karşı şiddet suçu hariç olmak üzere, diğer suçlar bakımından kalıcı infaz oranı 1/2 olarak düzenlenmiştir. Çıkar amaçlı suç örgütü kuranlarla ilgili cezalar artıyor. 2 yıllık denetimlik süresini 3 yıla çıkarıyoruz. İyi hal değerlendirmeleri otomatik sistemden çıkarılarak, oluşturulan gözlem ve idare komisyonunun kararına bağlanmaktadır. Kadınlar, yaşlılar, çocuklu anneler ve hastalar için de düzenlemeler öngörüyoruz. Kendisine bakamayacak durumda olan hastaların belirli şartlarda konutta infazını mümkün hale getiriyoruz. 65 yaş üstü olanlar ve 0-6 yaş arası çocuğu olanlara konutta infaz geliyor. Gelecek hafta salı günü Genel Kurul’da teklifin görüşmelerine başlayacağız.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar