ÇAMELİ ‘DE MASKE VE ELDİVEN ATIKLARI İÇİN ÖZEL KONTEYNERLER KULLANIMA AÇILDI

ÇAMELİ ‘DE MASKE VE ELDİVEN ATIKLARI İÇİN ÖZEL KONTEYNERLER KULLANIMA AÇILDI

Çameli Belediyesi, korona virüs salgınıyla birlikte kullanımı artan eldiven ve maske gibi tıbbı atıkların halk sağlığına zarar vermeden yok edilebilmesi için ilçe genelinde özel atık kutuları yerleştirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca, tek kullanımlık maske, eldiven gibi hijyen malzeme atıklarının yönetimine ilişkin genelge kapsamında Çameli’de belirlenen cadde ve sokaklara özel çöp konteynerleri yerleştirildi.

“MASKE VE ELDİVENLER ÇÖP DEĞİL, TIBBİ ATIKTIR”

Salgınla birlikte maske ve eldiven kullanımının arttığına dikkat çeken Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Maske ve eldivenler çöp değil, tıbbi atıktır. Kullandığımız maske ve eldivenleri gelişigüzel atarak kendimize hijyen sağlarken, başkasını riske atmamalıyız” dedi.

ATIK MASKE VE ELDİVENLER İÇİN ÖZEL KONTEYNER

Kullanılmış eldiven ve maskeler için de önlem aldıklarını dile getiren Başkan Arslan; “Belirlediğimiz noktalara turuncu renkli tıbbi atık özel çöp konteynerlerimizi yerleştirdik. Kesinlikle eldiven, maskeler sokağa atılmamalı belirlenen noktalarda ki özel çöp konteynerlerimize atsınlar. Hep birlikte üzerimize düşeni yaparsak bu virüsten daha hızlı şekilde kurtulacağız” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir