Çameli’de Yoğun Önlem!

Çameli’de Yoğun Önlem!

Çameli Belediyesi zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs ile mücadele kapsamında yayımladığı genelgenin ardından pazar yerlerinde denetlemelerde bulundu.

Vatandaşlar Pazara ateşi ölçüldükten sonra alınıyor

Zabıta Ekipler Satış yapan esnafın ve pazar girişinde vatandaşların ateş ölçümünü gerçekleştirdi. Pazara bir giriş, birde çıkışlar ayrı tutuldu. Yaşlıların ve çocukların pazara girmesine izin vermiyor. Girişlerde sosyal mesafe ile giren herkesin ateş ölçümü yapılıyor.

GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR AYRI

Zabıta Ekipleri Vatandaşlarımıza pazarlarımızın giriş ve çıkış noktalarının farklı olduğunu gösteriyoruz.. Esnaflarımıza 3 metre kuralına uyması yönünde sürekli uyarılarda bulunuyoruz. Esnafımıza maske ve eldiven takmaları ve hijyen kurallarına uymaları yönünde bilgilendirmeleri gerçekleşiyor dedi

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan pazaryerinde çalışmaları yakından takip ederek vatandaşlarla sohbet edip öneri ve uyarılarda bulundu. Arslan , “Zabıta ekiplerimiz vatandaşların vücut ısısını ölçüyor. Vatandaşları tedbirler konusunda bilgilendiren ekiplerimiz, vücut ısısı normalin üstünde çıkarsa sağlık kurumlarına yönlendiriyor vatandaşların hızlı bir şekilde temas kuralına uyarak alışverişlerini yapıp evlerine dönmelerini istedi.

BAŞKANIN ÇAĞRISINA KULAK VERDİLER 

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’ın Çameli’ye gelmeyin çağrısına yazlıkçılar Ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde salgının yayılmasını önlemek ve sevdiklerimizi korumak için ilçemize gelmemeleri önemle rica olunur. mesajı  TV kanallarında ve yerel  basında etkili oldu Sosyal Medya Adreslerinden  Whatsapp hattına Evde Kal Videolu mesajlarla destek verenlerin videoları-fotoğrafları  Belediyenin sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor Vatandaşlarda ilçe dışındaki eş -dost ve çocuklarını arayarak Çameli’ye gelmeyin çağrısını sevdiklerine tekrarladılar  Tekrar bir arada olabilmemiz için bugün ayrı kalmamız şart. Güzel günler yakın. Yeter ki kurallara uyalım ve evlerimizde kalalım.Evde Kal Çağrısına uyan Çameli’lilerin  Mümkün olduğunca sokağa çıkmadıkları gözlendi 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir