Çeşme’de Belediye’ye ait arsalar satılıyor, vatandaş tepkili

Çeşme’nin CHP’li Belediye Başkanı Oran, fiyatları tavan yapan Alaçatı ve civarında belediyeye ait olan 23 milyon lira değerindeki 10 arsayı satışa çıkardı. Bölgenin yerlileri ise karara tepkili.

Çeşme’de Belediye’ye ait arsalar satılıyor, vatandaş tepkili

İzmir’de Büyükşehir başta olmak üzere belediyeler, gayrimenkul satışına hız kesmeden devam ediyor. Bugüne kadar gayrimenkul satışı yapmamasıyla dikkat çeken Çeşme Belediyesi de bu furyaya katıldı. Çeşme’nin CHP’li Belediye Başkanı Ekrem Oran, son yıllarda yıldızı parlayan ve emlak değerlerinin tavan yaptığı Alaçatı ve civarındaki belediyenin çok değerli 10 arsasını satışa çıkardı.

Bu arsaların 3’ünün Alaçatı Göbene mevkiinde, 7 tanesinin ise Alaçatı eski Ilıca Karakolu karşısındaki İzmir Çeşme Yolu kenarında yer aldığı öğrenildi. Başkan Oran, bu arsaların satışı için geçtiğimiz günlerdeki meclis toplantısında yetki istedi. AK Parti “hayır” oyu verirken satış kararı meclisten oy çokluğuyla geçti. İlçedeki emlakçıların yaptığı değerlendirmeye göre satılacak bu arsaların rayiç bedeli toplamda 23 milyon lirayı buluyor. Bununla birlikte kamu arsalarının satış kararı ilçede büyük tepki topladı. Oran’ın daha önce neredeyse hiç banka kredisi kullanmayan Çeşme Belediyesi’ne bu dönem ilk kez kredi kullandırdığını da belirten Çeşmeliler; “İlçe halkının malları bu şekilde satılmamalı. Bu araziler ilçe için doğru projelerde kullanılmalı. Belediye her projesi için gayrimenkul mü satacak. Başkan, satacak yer kalmayınca ne yapacak” diyerek tepki gösterdi.

“BELEDİYENİN PROJELERİNİ FİNANSE EDECEĞİZ”

CHP’li Başkan Oran ise, AK Partili üyelerin karara itirazı üzerine satıştan elde edilecek gelirle belediyenin projelerini finanse edeceklerini savundu. Oran; “Buralar imar planlarında konut alanı olarak gözüküyor. Bunlar yüksek ederli gayrimenkuller. Çok yakında ihaleye çıkılacak projelerimiz var. Bir tanesi TOKİ’den satın aldığımız arsada kapalı pazar yeri üretimi. Kaynağı, Çiftlikköy’de kapalı yüzme havuzumuzun yapılması gibi birçok projemizde kullanacağız” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar