CHP AYDIN İL BAŞKANI ALİ ÇANKIR’DAN 23 NİSAN MESAJI

CHP AYDIN İL BAŞKANI ALİ ÇANKIR’DAN 23 NİSAN MESAJI

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılı kapsamında bir mesaj yayımladı. Çankır tüm çocukların bayramını kutladı.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Geçmişten günümüze anılarımız da, aklımız da, yüreğimiz de hep var olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılını kutluyoruz. 23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Ne mutlu ki Dünya’da tek çocuklara armağan edilen bayramı bizlerin çocukları yaşıyor ve yaşatıyor. Gözlerimizden sevinç, kalplerimizden bahar saçtığımız bugün destanına yakışır şekilde kutlamak her çocuğumuzun en temel hakkıdır.”

“ÇOCUKLAR İÇİN YAŞANABİLİR BİR DÜNYA GÖREVİMİZDİR”

Çankır mesajının devamında; “Ancak son yıllarda çocuklarımız kendilerinden büyük yüklerin taşıyıcı olmak zorunda bırakılmış, çocuk olmaktan çıkarılmış, çocuk işçi, çocuk gelin, çocuk kurban olarak gündeme gelmeye başlamıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi çocuklara duyduğu güven ve değeri gösterirken gündeme bu şekilde gelen çocuklarımızın sorunlarını biran çözmeli, hak ettiği değeri vermeli ve yarınları tüm çocuklarımıza yaşanabilir bir hale getirmeyi sağlamak bizlerin en büyük görevidir” dedi.

“ÇOCUKLAR TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMİNATIDIR”

“Unutulmamalıdır ki; çocuklarımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin teminatı ve geleceğidir” diyen Başkan Ali Çankır; “Tüm yurtta yüzlerinde ki tebessüm kalpların deki sevgi ile barışın ve umudun simgesidir. Çocuklarımıza bu ülkenin Kuva-yi Milliye ruhuyla nasıl kurtarıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim, inanç ve liderliği ile geleceğimizin nasıl Cumhuriyet, demokrasi ve özgürlüğüne kavuştuğunu anlatmamız gerekir. Babadan oğula geçen saltanat yönetimin terk edildiği, egemenliğin tek elden alınarak millete teslim edildiği bu tarihi her daim anlatmaya ve kutlamaya devam edeceğiz. Bu vesileler ile başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılını kutluyorum. Sağlıklı güzel günlerde buluşmak dileğiyle” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar