CHP EFELER GENÇLİK SAĞLIKÇILARLA EL ELE

CHP EFELER GENÇLİK SAĞLIKÇILARLA EL ELE

CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı Artuğ Akosman, 65 yaş üstü yurttaşlara yardım etmek için nöbetli sistem kurduklarını ve ihtiyaç dahilinde 1000’den fazla üyeyle koordineli hareket ederek günde 20 aileye yardım eli uzattıklarını belirtti.

Gelen talepler doğrultusunda maske üretimiyle ilgili çalışmalar da yapabileceklerini belirten Başkan Akosman, “ Cumhuriyet Halk Partisi büyük bir ailedir. Bu büyük ailenin her ferdi de yeri geldiğinde siyaset, yeri geldiğinde hizmet etmeyi iyi bilir. Koruyucu maskenin evde nasıl üretileceğini de öğrendik. Yaşadığımız bu zor günlerde önceliğimiz kanallar değil koronalardır” dedi.

CHP’Lİ GENÇLER HASTANEYE SU, SÜT VE KEK GÖTÜRDÜ

65 yaş üstü yurttaşlara yardım kampanyasını İstanbul’dan gelen bir talep doğrultusunda Aydın Devlet Hastanesi’ne de taşıdıklarını ve sabah saatlerinde İstanbul’dan gelen bir telefonla harekete geçtiklerini belirten Başkan Artuğ Akosman, “ İstanbul’dan bir yurttaşımızın annesinin Aydın Devlet Hastanesi’nde korona şüphesiyle karantinada olduğunu ve kocasının da ona refakat ettiğini öğrendik. Eşine refakat eden amcamız 65 yaşını geçmiş, hastane odasından dışarı çıkamıyor. Durum böyle olunca mağduriyet yaşanıyor. Haberimiz olur olmaz harekete geçtik. Sağlık personellerimizin yükünü hafifletmek gerekiyor, yetişemedikleri yerde biz evlerimizde hazır bekliyoruz” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar