CHP Konak, şehitler için anma ziyareti gerçekleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanlığı tarafından, İdlib ve Zeytindalı harekatında şehit olan Mehmetçiklerimizin kabirlerine anma ziyareti gerçekleştirildi.

CHP Konak, şehitler için anma ziyareti gerçekleştirdi

İdlib harekatı sırasında şehit düşen Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan ve Uzman Çavuş Mustafa Muhammed Ak ile 2018 yılında Suriye’de gerçekleştirilen Zeytindalı harekatında şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Palancı kabirleri başında anıldı.
Kadifekale Hava Şehitliğinde gerçekleştirilen anma törenine Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve İlçe Başkan yardımcılarımız, Kadın Kolları Başkanı Nurten Serhadbeyi, Gençlik Kolları Başkanı Okan Uslu katılım sağladı. Gerçekleştirilen anma töreninde şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakılarak kendilerine duyulan özlem ve değer bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu. Ziyaret sırasında maske ve mesafe kurallarına özenle uyulması dikkatlerden kaçmadı.

“ŞEHİTLERİMİZ BİZİM KUTSALIMIZDIR”

Yapılan anma töreniyle ilgili açıklamada bulunan CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu; “Şehitlerimiz bizim kutsalımızdır. Ülkemizin topraklarının her bir karışında aziz şehitlerimizin kanı var. Al bayrağımızın alçaklara uğratmayan ancak ülkemize kasteden alçaklara canıyla bedel ödeyecek ders veren, yedi düvele korku salan Türk Ordusunu her bir askeri vatanımızı bölünmez bütünlüğü için canla başla mücadele etmektedir. Bugün Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla bütün Aziz şehitlerimizin ruhları huzurunda Zeytindalı ve İdlib’deki operasyonlarda şehit düşen askerlerimizi ziyaret ettik. Rabbim aziz milletimize ve devletimize kastedecek düşmanlara imkan vermesin. Şanlı Türk ordusunu eli kanlı hainlere karşı her daim güçlü kılsın. Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar