CHP’li Gençlerden Anlamlı 10 Kasım Çalışması

30 Ekim Cuma günü yaşanan deprem felaketinin ardından yaraları sarmaya devam eden Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamaların ardından CHP Gençlik Kolları üyeleri çadır kentlerde bayrak dağıttı.

CHP’li Gençlerden Anlamlı 10 Kasım Çalışması

CHP İzmir Gençlik Kolları’ndan anlamlı bir 10 Kasım mesajı geldi. Deprem felaketinin yaşandığı günden bu yana afet bölgesindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren CHP İzmir İl Gençlik Kolları, dün akşam saatlerinde çadır kentte hayatını devam ettiren vatandaşlara bu zor günlerde sağlanan birlik beraberliğin göstergesi ve Atatürk’ü Anma Günü sebebiyle Türk Bayrağı dağıtımı gerçekleştirdi.

Afet bölgesindeki çadır kentte bulunan vatandaşlar, CHP İzmir Gençlik Kollarının günlerdir sürdürdüğü özverili çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ederken, 10 Kasım gibi tüm dünya için büyük önem taşıyan bir günde kendilerine verilen Türk bayraklarının çok daha özel olduğunu dile getirdiler.

“1923 Yılında Yaktığı Meşalenin Işığını Takip Ediyoruz”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan; “Ulu önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen ebediyete kavuşmasının 82. yıl dönümü. Bedenen diyorum çünkü; onun fikirleri, devrimleri ve ilkeleri bizim hala yolumuzu aydınlatıyor. Biz hala onun, 1923 yılında yaktığı meşalenin ışığını takip ediyoruz. 10 Kasım’lar bizim için hep buruktur ama bu 10 Kasım’da farklı bir burukluğu da yaşamak durumundayız. 30 Ekim’de meydana gelen depremin, kaybettiğimiz canların acısını hala yaşıyoruz. Bu felaketi hiçbir zaman unutmayacağız. Açılan yaraları sarmak için CHP gençleri olarak elimizden geleni yapacak, var gücümüzle çalışacağız. Türk halkının, özellikle de İzmir’in Atatürk hassasiyeti herkesten tarafından bilinir ve gıpta edilir. Biz de bu hassasiyet nedeniyle çadır kentte yaşayan vatandaşlarımıza bayrak dağıttık”. diye konuştu.

“10 Kasım 83 Milyonun Gözlerinin Dolmasıdır”

Açıklamalarına Atatürk’ün yolundan asla ayrılmayacağız diye devam eden Kotan, “10 Kasım sabahı saat 9.05’te kim ne yapıyorsa işini bırakıp, Ata’sı için saygı duruşuna geçer. Dünyanın hangi ülkesinin, hangi lideri ölümünün üzerinden yıllar geçse bile milletinin saygısını ve sonsuz sevgisini kazanmıştır? Hangi liderin anıtı böylesine insanla dolup taşar? İşte bu yüzden herkes bilemelidir ki 10 Kasım sadece bir ölüm yıldönümü değildir. Bir ulusun onu köle değil millet yapan, tebaadan ayırıp halk olarak var eden ulu önderini anması, bir kez daha selamlamasıdır”. 83 milyonun aynı anda gözlerinin dolmasıdır. Hiç görmediğimiz bir insanı özlemektir. Atatürk’ün iki büyük eserinden biri olarak değerlendirdiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençleri olarak; Ata’mızın miraslarına, devrimlerine ve emanetine bağlılıkla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz,  Onun açtığı yoldan ayrılmayacak, gösterdiği hedeften bir an olsun şaşmayacağız” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar