Çocuklar Gülsün Diye 40. Anaokulu’nu Çivril’de Açtı!

Ünlü sanatçı Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 40. anaokulunu Denizli’nin Çivril ilçesinde açtı. “Çocuklar Gülsün Diye / Zehra – Mehmet Bulut Anaokulu”nun açılış törenine; ünlü sanatçı Gülben Ergen de katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan anaokulunda yaklaşık 100 öğrenci eğitim alacak.

Çocuklar Gülsün Diye 40. Anaokulu’nu Çivril’de Açtı!

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan çocukların okul öncesi eğitim olanağından faydalanması için anaokulu açmaya devam ediyor. 2011 yılından bu yana 39 anaokulunun açılışı gerçekleştiren Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 40. Anaokulunu ise Denizli’nin Çivril İlçesine bağlı Emirhisar Mahallesi’nde açtı.

Yaklaşık 100 öğrencinin okul öncesi eğitim alabileceği ve bahçesinde çocuklar için bir oyun parkı da bulunan anaokulunun açılış törenine; Dernek Başkanı Gülben Ergen, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Çivril Kaymakamı Armağan Önal, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Çivril Belediye Başkan Yardımcısı Latif Selçuk, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Denizli Jandarma Alay Komutanı  Veysel Yanık, Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin, Emirhisar Mahalle Muhtarı Celil Ulu katıldı.

“Anaokulumuzu Annelerimize Emanet Ediyorum”

Açılış töreninde bir konuşma yapan Gülben Ergen, Denizli’ye anaokulu açmanın gururu içerisinde olduğunu ve okulun yapımını üstlenen aileye tüm içtenlik teşekkürlerini ilettiğini söyledi. Ergen; “Hiçbir çocuğun birbirinden farkı yoktur. Maalesef fırsat eşitsizliği vardır. Dünyada, özellikle de ülkemizde hiçbir çocuğun okul öncesi eğitim almadan çocukluğunu yaşamasını istemiyorum. Her çocuk, anaokuluna gitmeli ve eğitim hayatına daha sağlıklı ve daha özgüvenli bir şekilde devam etmelidir. Çocuklar Gülsün Diye Derneği olarak bugün 40. Anaokulumuzu açıyoruz. İnşallah 81 ilde 81 anaokulu açana kadar yolumuza bu şekilde devam edeceğiz. Bize bu imkan ve fırsatları veren Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere Derneğimiz için emek veren herkese teşekkür ediyorum. Anaokulumuzu, her zaman olduğu gibi öğrencilerimizin annelerine emanet ediyorum. Her şey annelere ve kadınlara emanet edilirse daha güzel olur. Her Türk kadını, baş üstünde taşınmaya layıktır. Anaokulumuz Denizli’ye hayırlı olsun” dedi.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği şimdiye kadar; Tokat, Mardin, Trabzon-Vakfıkebir, Erzurum, Sinop, Hatay, İstanbul, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale-Eceabat, Kars, Trabzon-Of, Tekirdağ, Çanakkale-Biga, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Konya-Cihanbeyli, Bursa, Antalya, Manisa-Soma, Gaziantep, Erzincan, Mersin, Konya-Akşehir, Antalya-Konyaaltı, Ankara,Ağrı,Uşak, Artvin, İzmir, Rize, Ordu-Altınordu, Ordu-Fatsa, Ordu-Kumru, Eskişehir ve Diyarbakır’a anaokulları yaptı.

Dernek, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmaya önümüzdeki dönemde de devam edecek.

 

Çocuklar Gülsün Diye Derneği Hakkında

Derneğin en büyük hedefi daha çok çocuğun okul öncesi eğitim almasına katkı sağlamak olan ilk ve tek sivil toplum kuruluşudur. Gülben Ergen’in başkanlığını, araştırmacı Elvan Oktar’ın ise başkan yardımcılığını üstlendiği Çocuklar Gülsün Diye Derneği, bağışlar ve sponsorluk çalışmaları sayesinde yaptırdığı anaokullarını, işbirliği protokolü çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamaktadır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar