ÇOCUKLARDAN BAKAN ZİYA SELÇUK’A YÖRESEL ŞİVEYLE 23 NİSAN DAVETİ

ÇOCUKLARDAN BAKAN ZİYA SELÇUK’A YÖRESEL ŞİVEYLE 23 NİSAN DAVETİ

Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı YouTube kanalı ve bir internet programı üzerinden evde canlı yayında kutlamaya hazırlanan yüzlerce çocuk, “23 Nisan evlere, Ziya öğretmen gönüllere sığar” sloganıyla memleketlerine özgü şivelerle çektikleri videolarla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u programlarına çağırdı.

Erzurum’da 7 ay önce öğretmenler Tamer Pehlivan ile Serap Mutlu Aydın tarafından başlatıldı Keyifli Okul Atölyem projesi.  Romanya, Azerbaycan ve Türkiye’den 24 farklı ilden olmak üzere toplam 68 ortağı bulunan, projeye Denizli’de de Musa Kazım Manasır İlköğretim Okulu’nun 6 öğretmeni destek veriyor. Proje kapsamında yüzlerce öğrenci 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için aylardır hazırlık yapıyordu. Öğrenciler, okullarındaki atölyelerde yaptıkları sanatsal ve kültürel etkinlikleri ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyonu kapsamında yazdıkları 2023 mektubu, dönem sonunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u davet edecekleri programda sergilemeyi planlıyordu.

Korona virüs salgını nedeniyle programın iptal edilmesi üzerine hayal kırıklığı yaşayan öğrenciler, öğretmenlerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Bakan Selçuk’u aralarında görmek istediklerini iletti. Öğretmenler de bayram dolayısıyla yurt içi ve yurt dışından yüzlerce öğretmen ile öğrencinin görüntülü ve sesli internet programı üzerinden canlı yayında evlerinden kutlayacağı bir program hazırladı.

“23 NİSAN EVLERE, ZİYA ÖĞRETMEN GÖNÜLLERE SIĞAR”

Yeni program kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrenciler evlerinden videolar çekti. Öğrenciler memleketlerine özgü şiveleriyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslendi. Hayatı eve sığdıran çocuklar “23 Nisan evlere Ziya öğretmen gönüllere sığar” sloganıyla Bakan Selçuk’u programa davet etti. Çocukların şimdi tek hayali, 23 Nisan’da canlı yayında kutlayacakları etkinliklerde Bakan Selçuk’u aralarında görmek.

PROGRAMDA NELER OLACAK?

Keyifli Okul Atölyem YouTube kanalı üzerinden de canlı yayınlanacak programda; ney ve şiir dinletisi sunulacak, yarışmalar yapılacak, otizmli çocuklar ve dedeler şiirler okuyacak. 23 Nisan coşkusu evlerde ancak yine hep birlikte yaşanacak. 

İŞTE O VİDEO

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar