Cumhurbaşkanı müjdeyi verdi! 15 Bin personel alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından iş arayanları heyecanlandıran bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre Ford Otosan bünyesinde 15 bin personel alımının yapılacağı duyuruldu. Peki başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak*

Cumhurbaşkanı müjdeyi verdi! 15 Bin personel alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısına katıldı. Katılımında önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Hatırlanacağı üzere Ford Otosan 2 milyar liralık yatırım planını kamuoyu ile paylaşmıştı. Biz de bu yatırımı proje bazlı destek programına alarak kendilerine gereken her desteği verdik. Yatırımcılara sahip çıkmaya devam ediyoruz. Ford Otosan halihazırda Türkiye’deki otomotiv üretim ve ihracatının yüzde 25’ini sağlıyor, 12 bin insana istihdam sunuyor. Yüzde 75’lik yerlilik oranına sahip” ifadelerini kullanarak, 15 bin personel alımının yapılacağını belirtti.

15 BİN PERSONEL ALINACAK

Erdoğan, projelere ilişkin yaptığı açıklamasının devamında 15 bin personel alımının yapılacağını belirterek, şunları söyledi:

Geleceğin otomotiv sanayisinde elektrikli ve bağlantılı ticari araçların en büyük üretim merkezi Türkiye olacaktır. Ford Otosan’ın proje sonrası üretim kapasitesi 650 bine yükselecek. 130 bin adetlik bir batarya kapasitesi de ülkemize kazandırılacak. İlave 3000 kişilik ilave istihdam olacaktır. Bu yatırımın yan sanayiye ciddi katkılar yapmasını, ilave 15 bin kişilik dolaylı istihdam gerçekleştirmesini bekliyoruz.

Türkiye’de yatırım yapan şirketlere her gün yenilerinin eklenmesinin gerisinde son 18 yılda uyguladığımız girişimci dostu politikalar bulunuyor. Herkes için cazip bir yatırım iklimi oluşturduk. Yurt dışı seyahatlerimizde düzenlediğimiz iş forumlarında, girişimcilerimizi buluşturarak yeni ortaklıkların kurulmasına vesile olduk. Son derece sınırlı ticaretimizin olduğu ülkelerde bugün Türk malı ürünler kullanılıyor. Geçen yıl salgından dolayı düşmüş olsa da, turist sayımız her sene rekor kırıyor.

Türkiye’nin otomobili projesi tüm hızı ile devam ediyor. İlk üretim araçlarını 2022 sonunda banttan indirmeyi planlıyoruz. Dünyada ilk 5, Avrupa’da lider olmayı hedefliyoruz.

Türkiye’yi dünyanın önemli batarya üreticilerinden biri haline getirmekte kararlıyız. Yerli ve yabancı bilim insanlarını ülkemizin sunduğu fırsatlardan istifade etmeye davet ediyorum.”

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan 15 bin personel alım duyurusundan sonra Ford Otosan iş başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabı merak konusu oldu. Henüz Ford Otosan iş başvurusu için başvurular başlamadı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar