Cumhurbaşkanı’ndan fahiş fiyat artışı için talimat geldi

Gıdadaki fiyat artışları vatandaşın cebini yakmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı bu soruna çözüm bulmak için devreye girdi. Erdoğan, Tarım Kredi'ye ait kooperatif marketlerin regüle edilmesi talimatı verdi.

Cumhurbaşkanı’ndan fahiş fiyat artışı için talimat geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde vatandaşı canından bezdiren gıda fiyatlarındaki fahiş artışla ilgili devreye girdi. Yapılan son toplantılarda Erdoğan’ın, “Tarım Kredi’ye ait kooperatif marketler regüle edilecek. Bunların sayısının arttırılması için planlama yapılıyor” dediği öğrenildi. Cumhurbaşkanı’nın ayrıca perakende yasası ile küçük esnafın korunması ve zincir marketler için düzenleme yapılması talimatı verdiği öğrenildi.

ZİNCİR MARKETLERE DÜZENLEME

Hürriyet’in haberine göre, AK Parti’de yapılan son toplantılarda, gıda fiyatlarındaki artış gündeme geldi. AK Parti kurmaylarının, bu durumun vatandaşı bire bir etkilediğini ifade etmesi üzerine Erdoğan’ın, Tarım Kredi’ye ait kooperatif marketlerin regüle edileceğini ve sayıların arttırılması ile ilgili bir çalışma yapıldığını söylediği öğrenildi. Erdoğan’ın, Ticaret Bakanı’nın çalışma yaptığını ifade ederek, çoklu zincir marketlerin küçük marketleri ve vatandaşı etkilediğini söylediği belirtildi. Erdoğan’ın çoklu zincir marketlerin fiyatlar konusunda belirleyici duruma gelmesinin önüne geçileceğini, ayrıca perakende yasasıyla ilgili çalışmada zincir marketlerde yapılacak düzenleme ile küçük esnafın ve vatandaşın korunacağını belirttiği ileri sürüldü.

ANAYASA ÇALIŞMASINI İYİ ANLATIN” TALİMATI GELDİ

Edinilen bilgiye göre toplantılarda Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına Anayasa çalışmasının iyi anlatılması yönünde talimat verdi. Erdoğan’ın yeni anayasanın “sivil” ve “devrim” niteliğinde olacağına vurgu yaptığı ifade edildi. Erdoğan’ın ayrıca önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaların seyrine göre hareket edileceği konusunda değerlendirmeler yaptığı belirtildi. Toplantılarda ayrıca, AK Parti’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi’nin nisan ayında yapılmasının planlandığı öğrenildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar