Daha Mutlu Çocukların Adresi: Merkezefendi!

‘Mutlu Merkezefendi’ sloganı ile birlikte çalışmalarına hız kesmeden devam eden Merkezefendi Belediyesi, ilçeyi baştan aşağı parklarla donatarak çocukların yüzünü güldürüyor. Merkezefendi’de hayat bulan yüzlerce park ile ilçenin çehresi değişirken; minikler de hayallerini bu parklarda yaşıyor.

Daha Mutlu Çocukların Adresi: Merkezefendi!

İlçe sınırlarındaki her canlıya karşı saygılı ve mutlu bir yaşam sunabilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Merkezefendi Belediyesi; geleceğin mimarı çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Mutlu çocuklar, mutlu toplum düşüncesi ile yola çıkan Belediye Başkanı Şeniz Doğan önderliğindeki çalışmalarla; ilçedeki park sayısı her geçen gün katlanarak artıyor.

64 Yeni Park Hizmete Açıldı

Bu kapsamda Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın göreve başladığı tarihten itibaren Masal Parkı, Engelsiz Park ve Geri Dönüşüm Parkı gibi tematik parklar ile birlikte toplamda 64 yeni park ilçeye kazandırıldı. 1 Nisan 2019 tarihinde 367 olan park sayısı, yeni yapılan 64 park ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden devralınan 75 park ile 506 sayısına ulaştı. Böylece 2019 yılında 757 bin 257 metrekare olan park alanı, 2020 yılsonu itibariyle 1 milyon 567 bin 638 metrekare oldu. Merkezefendi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince birçok parkta da yenileme çalışmaları gerçekleştirildi.

“Yeşil ile Birlikte Geleceğimizi Koruyoruz”

Merkezefendi’yi daha yeşil ve ferah bir ilçeye dönüştürmek istediklerini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çocukların ve ailelerinin keyifli vakit geçirmeleri için çalışacaklarını belirtti. Başkan Doğan, “Göreve geldiğimiz tarihten itibaren ilçemizin çehresini pozitif yönde değiştiriyoruz. Bu noktada hemşehrilerimizin ve çocuklarımızın huzurla, keyifle vakit geçirebilecekleri park ve yeşil alan sayımızı arttırdık. İlçemize bu süre zarfı içinde Masal Parkı, Geri Dönüşüm Parkı ve Engelsiz Park gibi 3 büyük tematik parkın yanında 61 yeni park kazandırdık. Sorumluluğumuzda olan toplamda 506 parkımız var. Bu parklarımızın ihtiyaçlarını, bakımlarını ve tadilatlarını en ince ayrıntısına kadar gerçekleştiriyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak önem verdiğimiz yeşil alanlarımızı, çocuklarımızın ve hemşehrilerimizin huzurla vakit geçirebileceği parklarımızı ilçemize kazandırmaya devam edeceğiz. Her şey Merkezefendi ve Merkezefendililer için” diye konuştu.

Parklar Dezenfekte Ediliyor

Yeni parklar ile ilçeyi donatan Merkezefendi Belediyesi aynı zamanda mevcut parklarda ilaçlama ve hijyen çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. Merkezefendi Belediyesi, ilçedeki çocukları kış aylarında artan bulaşıcı hastalıklardan korumak ve sağlıkları açısından risk oluşturabilecek durumları ortadan kaldırmak amacıyla ilçe sınırları içerisindeki parklarda bulunan oyun gruplarını özel ürünlerle dezenfekte etmeye başladı.

Merkezefendi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriliyor. Periyodik olarak sürdürülecek olan çalışmalarda oyun grubu ve fitness spor aletleri dezenfekte ediliyor. Pülverizatör ile yapılan ilaçlama işlemi, Merkezefendili çocukların parkları kullanmadıkları saatlere ve hava şartlarına bakılarak gerçekleştiriliyor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar