DENİZLİ EMNİYETİ KAÇAKÇILARA GÖZ AÇTIRMADI!

DENİZLİ EMNİYETİ KAÇAKÇILARA GÖZ AÇTIRMADI!

Denizli Emniyet Müdürlüğü 13-19 Nisan tarihleri arasında Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile mücadele kapsamında yapılan operasyonların raporunu açıkladı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla mücadele kapsamında 13-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiği operasyonda durumundan şüphelenilen bir araçta her biri 1.200 litre kapasiteli dolu vaziyette 3 adet plastik tank içerisinde bulunan ürünün kontrol edildiğinde ulusal marker ölçüm cihazı ile yapılan ölçümlerde geçersiz sınıfına giren 3.700 Litre Karışımlı Kaçak Akaryakıt olduğu anlaşılan yakıta el konuldu.  Yapılan operasyon neticesinde (1) şüpheli şahıs hakkında 5607 SKM Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında adli işlem yapıldı.

TÜTÜN, EMTİA VE ALKOL KAÇAKÇILARINA OPERASYON

Yine aynı tarihlerde çalışmalar kapsamında; Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığı, Emtia Kaçakçılığı, Alkollü İçki Kaçakçılığı konuları ile ilgili olarak gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde; toplam (5) şüpheli şahısyakalandı.  Yakalanan şüpheli şahıslar hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve 6136 Sayılı Kanun kapsamında Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında kanun kapsamında adli işlem,4733 Sayılı Tütün ve Tütün Mamulleri İle Alkol Piyasası Düzenlemesine İlişkin Usul ve Esasları Kanunu kapsamında idari yaptırım uygulandı.

OPERASYONLARDA ELE GEÇİRİLENLER

Operasyonlarda; 1.157Adet Kaçak Eşya (Kulaklık, Cep Tel. Aksesuarı, Şampuan), 2.990 Adet Makaron, 1.785 Kg. Kaçak Kuru Gıda Maddesi ( Yabancı meşeili), 50 Kg. Kaçak Maraş Otu ( Yabancı meşeli), 43 Kg. Kaçak Çay ( Yabancı meşeli), 13 Litre Kaçak Kişisel Kullanım Kozmetik Malzemesi ( Yabancı meşeli), 34 Şişe Kaçak/Sahte Alkol, 6 Litre Etil Alkol, 2 Adet Ruhsatsız Av Tüfeği ele geçirildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar