DENİZLİ EMNİYETİNDEN KAÇAKÇILIK OPERASYONU!

DENİZLİ EMNİYETİNDEN KAÇAKÇILIK OPERASYONU!

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri kaçakçılık yapan şahıslara yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda tütün, akaryakıt ve kolonya kaçakçılarının yanı sıra matkap kaçakçıları da yakalandı.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri 4-10 Mayıs tarihleri arasında kaçakçılara yönelik operasyon gerçekleştirdi.       

Tütüncü adı altında faaliyet yürüten işyerlerinde, bandrol okuma cihazı ile sahte tütün ve tütün mamulü ürünlerinin üzerinde yapışık vaziyette TAPDK bandrollerinin gerçek olmadığı tespit edildi. Alkollü İçki Kaçakçılığı operasyonları da dahil, toplam 5 şüpheli şahıs yakalandı ve haklarında idari işlem yapıldı. Gerçekleştirilen operasyonda; 7.140 adet içi tütünle doldurulmuş kaçak makaron, 10 kg. kıyılmış tütün/nargile Tütünü, 18 adet kaçak parfüm ve kol Saati, 20 litrelik 17 paket içerisinde 340 litre bandrolsüz kaçak/sahte şarap, 23 şişe ve 6 litre kaçak/sahte rakı, 5 litrelik etil alkol ve alkol yapım malzemeleri ele geçirildi.

MATKABIN DA KAÇAĞI ÇIKTI

Denizli genelinde kaçakçılık konuları ile ilgili olarak yürütülen çalışmalar kapsamında internet üzerinden kaçak elektronik eşya sattığı tespit edildi. Konuyla ilgili 1 şüpheli şahıs yakalandı, hakkında adli işlem yapıldı. Operasyonda  268 adet kaçak matkap malzemesi, 24 adet yabancı menşeili kaçak matkap ele geçirildi.

Akaryakıt Kaçakçılığı suçunun önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında; yasal olmayan yollarla solvent karışımlı atık yağları toplayarak akaryakıt olarak tekrar piyasaya sürmek isteyen şahıslara yönelik operasyon gerçekleştirildi. 1 şüpheli şahıs yakalandı, hakkında adli işlem yapıldı. Yapılan operasyonda ele geçirilen 3.000 litre karışımlı akaryakıta el konuldu.

SALGIN FIRSATÇILARI DA YAKALANDI

Denizli’de Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında salgını fırsata dönüştürmek amacıyla izinsiz tıbbi malzeme ve dezenfektan üreterek stoklayan firmalar yakalandı. Operasyonda 7.464  adet şişelenmiş vaziyette kolonya,  3 Adet 1000 litrelik plastik tanklar içerisinde kolonya,  1 Adet 250 litrelik tank içerisinde kolonya, 115 adet 5 litre bidonlar içerisinde alkol bazlı yüzey temizleyici dezenfektan,  1 Adet 700 litrelik plastik tank içerisinde dezenfektan sıvı madde ele geçirildi.

Ele geçirilen dezenfektan ürünleri ile ilgili gerekli idari işlemler uygulanmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar