Denizli Gelecek Partisi’nde İlk Olağan Kongre Heyecanı

Gelecek Partisi Denizli İl Başkanı Aykut Yıldırım, partisinin 1 Kasım Pazar günü yapılacak 1. Olağan Genel Kongresi öncesinde basın mensupları ile biraraya geldi. Başkan Aykut Yıldırım toplantıda il kongresinin detaylarını anlatırken; basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Denizli Gelecek Partisi’nde İlk Olağan Kongre Heyecanı

Denizli Gelecek Partisi İl Başkanı Aykut Yıldırım partisinin Olağan Genel Kongresi öncesinde Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensupları ile bir araya geldi.

“Yapılamaz Denilenleri Yaptık”

Gelecek Partisi’nin kurulamayacak bir parti olarak nitelendirildiğini; ancak bütün söylemlerin aksine kurulduğunu ve kongre sürecine başladığını ifade eden Denizli Gelecek Partisi İl Başkanı Aykut Yıldırım; partinin ülkenin mozağini yansıtan bir parti olduğuna vurgu yaptı. Başkan Yıldırım; “Bugüne kadar bizim için yapamazlar demişlerdi. Hatırlayacaksınız; parti kuramaz demişlerdi, partimizi tüm Türkiye’yi kapsayan Türkiye mozağini yansıtan kurucularımızla kurduk. Parti kursalar bile örgütlenemez, çalışacak üye bulamaz demişlerdi, ancak biz bugün 70 ilimizin il teşkilatını oluşturduk, 243 ilçenin kongresini tamamlayarak 44 ilin il kongresini gerçekleştirdik. Dünyada ve ülkemizde seyreden salgınının olumsuz etkileri ve alınan önlemlerin etkisine rağmen, her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak Denizli Kongremizi de gerçekleştireceğiz” dedi.

3 ‘Y’ ile Mücadele Edenler Bugün Başka Yolda

Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kongrenin 1 Kasım 2020 Pazar günü saat 10.00 da Ankara Anfa Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceğini söyleyen Denizli Gelecek Partisi İl Başkanı Aykut Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü:

Anadolu’dan esen rüzgara baktığımızda teşkilatlanma çalışmalarında partimize katılan on binlerin çok kısa zamanda yüzbinlere ve İnşaallah çok yakın bir zamanda milyonlara ulaşacağının haklı umudunu taşıyoruz. ‘Yolsuzluk’, ‘Yoksulluk’ ve ‘Yasakları’ önleyeceğiz iddiası ile siyaset sahnesine çıkan iktidar partisi maalesef geçen bu süre zarfı içerisinde bu ilkelerin tamamını unutmuş, unutmakla kalmayıp yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları doğuran, besleyen, yeşerten bir yapıya dönüşmüştür. 3 Y ile mücadele etmek için yola çıkanlar bu mücadeleyi unutup ülkenin başına dördüncü bir Y’yi de musallat etmişlerdir. Dördüncü Y ile milletin gözünün içine baka baka kolaylıkla yalan söyleyerek ekonomik verileri çarpıtarak, millet fakru zaruret içerisindeyken uçuyoruz yalanları ile milleti kandırmaya teşebbüs etmektedirler.”

“Kimse Umutsuz Olmasın Gelecek Bizim”

Denizli Gelecek İl Başkanı Aykut Yıldırım; daha aydınlık bir geleceğin mümkün olacağının altını çizerek konuşmasını şöyle dürdürdü:

“Anadolu’yu karış karış dolaştığımızda aziz Milletimiz derin ekonomik darlıktan yaygın işsizlikten, eş dost hısım akraba ayrımcılığından, ötekileştirici nefret dilinden ve yaygın korku ikliminden duydukları kızgınlığı, kırgınlığı açıkça dile getirmektedirler. Gördüğümüz odur ki derin bir dip dalga oluşmaktadır. Hukuki sürecin gerektirdiği şartları yerine getirerek 1. olağan genel kongresini yapmaya hak kazanan gelecek partisi bu zor zamanlarda milletimiz adına her türlü sorunu dile getirecek tüm meseleleri konuşacaktır. Oluşturulan korku duvarlarını yıkarak, ülkemizin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyecek ve milletimizin hayallerinin yok edilmesine karşı duracağız. Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız. Ülke sathında oluşmakta olduğunu gözlediğimiz derin dip dalganın lideri olarak, aziz milletimizi güvenli bir limana eriştiren amiral gemisi olacağız. Kimse ümitsiz olmasın. Kimse karamsarlığa kapılmasın. Partimiz ülkemizi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu demokrat, adil, özgürlükçü müreffeh bir seviyeye taşıyacaktır. ‘Gelecek senin Gelecek Türkiye’nin’ mesajını vereceğimiz kongremizin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor tüm haklımıza güvenli, güçlü, adaletli bir gelecek vaad ediyoruz.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar