Yenişehir’in Çilesi Son Buldu! 30 Yılın Ardından İlk Kez…

Kuraklıkla ve sağlıklı içme suyu ile mücadelede çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kasamda Yenişehir Mahallesi'nde ilk kazmayı vurdu. 30 yıllık içme suyu hattına sahip olan mahalle çalışmaların tamamlanması ile sağlıklı ve kaçak olmayan bir içme suyu hattına sahip olacak. Çalışmalar mahallelilerden de tam not aldı...

Yenişehir’in Çilesi Son Buldu! 30 Yılın Ardından İlk Kez…

Denizli içme suyunda ‘Sağlıklı ve tasarruflu içme suyu’ hamlesinde mahalle mahalle çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda başlayan altyapı çalışmalarının en önemli noktalarından biri de içme suyu hatlarının tepeden tırnağa yenilenmesi oldu. Ömrünü doldurmuş, sağlıksız ve kayıp kaçak suya neden olan içe suyu boruları tamamen yenileri ile değiştiriliyor. Bu hali ile 100 yıla damgasını vuran çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında DESKİ ekipleri Yenişehir mahallesinde kazmayı vurdu. 30 yıl önce tamamlanmış olan içme suyu hatlarının tepeden tırnağa yenilenmesi için ekipler düğmeye bastı. Zorlu ve oldukça maliyetli olan çalışmalar mahalle sakinlerinden de tam not aldı. Muhtardan ev hanımına pek çok mahalleli çalışmalar için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkürlerini iletti…

Yenişehir Mahalle Muhtarı Mehmet Karataş

“Yetersiz Hatlar Hayatımızı Zorlaştırıyordu!”

Yenişehir Mahalle Muhtarı Mehmet Karataş, mahallenin alt yapısının 30 yıl önce yapıldığına dikkat çekerek; “O yılarda burada bin aile oturuyorsa şu anda 4, 5 bin konut var” şeklinde konuştu. Gerek alt yapının eskimesinden gerekse nüfusun artış hızından hatların yetersiz kaldığını ve sık sık arızalar yaşandığını anlatan Muhtar Karataş, “Şu anda çalışmalar iyi ilerliyor herhangi bir sıkıntı yok. Yollarımız geniş olduğu için vatandaşlarımızı fazla mağdur etmiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Çalışmaları Mahalle Sakinleri Anlattı

Yenişehir Mahallesi sakini Süleyman Tosun

Yenişehir Mahallesine 1994 yılında geldiğini ve ilk yerleşenlerden biri olduğunu anlatan Süleyman Tosun, “İlk seneler hiçbir sıkıntı yoktu her şey normaldi. Fakat nüfus artınca 3-4 günde bir su patlakları olmaya başladı. Bu su patlakları vatandaşı çok rahatsız etti. Çok sıkıntılar çektik. Ama Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan‘dan Allah razı olsun, bu işe el attı ve şu anda içme suyu hatlarımız değişiyor. Çok memnunuz” dedi.

Ömer Emer ise, 1994 yılından beri Yenişehir Mahallesi’nde oturduğunu belirterek, “Son zamanlarda sık sık su kesintileri yaşanmaya başladı. Daha önce altyapının zamanın şartlarına göre yapıldığını ve yenilenmesi gerektiğini düşünüyordum. Şu anda da Başkanımız Osman Zolan bu konuya el attı ve çalışmalar başladı. Tüm bunlar için Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim” ifadelerini kulandı.

“Daha Temiz İçme Suyuna Kavuşacağız”

1996 yılından beri Yenişehir’de oturduğunu kaydeden Habib Yasin Eyüboğlu da, “Buranın altyapısı artık eskidi ve eskidiği için sık sık su kesintileri oluyordu. Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetten dolayı teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonra su kesintileri olmaz” dedi.

Yenişehir Mahallesi sakini Aysun Gedik

Aysun Gedik, “Sularımız çok kesiliyordu, borular patlıyordu, sular kumlu akıyordu. Çalışmalar bittikten sonra inşallah tüm bu sıkıntılar giderilecek. Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Bey’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Vatandaş da Esnaf da Rahat Edecek!”

Yenişehir için güzel bir yatırım yapıldığını vurgulayan Gökhan Ayhan da, şunları söyledi: “Yenişehir’de 5 yıldır yaşamaktayım. Su kesintilerimiz çok aşırı derecedeydi. Gecede gündüzde sular kesiliyordu. Dolayısıyla şu anda altyapı çalışmalarımız çok güzel ilerliyor. Belediye Başkanımız şu anda çok güzel çalışıyor. 1995 yılından beri Denizli’deyim Denizlimize yapılan çalışmalar çok güzel.”

Proje 3 Ay İçinde Tamamlanacak

15 yıldır Yenişehir’de ikamet ettiğini belirten Mehmet Can Üresin, “Burası eski bir yerleşim yeri. Su sorunumuz sürekli oluyordu. Sürekli kesintiler oluyordu. Bu çalışmalar sayesinde bundan sonra böyle bir şey olmayacak. Esnaf da rahat edecek. Gerçekten çok teşekkür ederiz. Şu zor dönemde önce su sorunu çözüldü sonra da koronavirüs illeti çözülür inşallah ve herkesin yüzü güler” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin 18 milyon lira yatırım maliyeti ile hayata geçirdiği proje ile Yenişehir Mahallesi’ne 72 kilometrelik içme suyu hattı döşenecek. Proje yaklaşık 3 ay içinde tamamlanacak.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar