DENİZLİ YENİ VALİSİNİ KAPIDA KARŞILADI

DENİZLİ YENİ VALİSİNİ KAPIDA KARŞILADI

Denizli yeni valisini törenle karşıladı. Denizli’ye yeni atanan Vali Ali Fuat Atik basının karşısına çıktı.

Denizli’ye atanan Vali Ali Fuat Atik için karşılama töreni düzenlendi. Törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin ve birçok önemli isim katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan hoş geldin mesajında şu ifadelere yer verdi: “Valimiz Sayın Ali Fuat Atik Bey’e yeni görevinde muvaffakiyetler diliyor, Sayın Valimiz ile Denizlimizde taş üstüne taş koymaya ve hizmet noktasında uyumlu bir şekilde çalışacağımıza inanıyor, kendilerine kolaylıklar temenni ediyorum.”
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan karşılama mesajı sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu: “Denizli Valiliği görevine atanan Sayın Ali Fuat Atik’i karşıladık. Valimize yeni görevinde üstün başarılar diliyor, Denizlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Yukatel Denizlispor resmi hesabından Başkan Ali Çetin fotoğrafı ile birlikte şu ifadeler yer aldı: “Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Denizli Valiliğine atanan Valimiz Sayın Ali Fuat Atik’in Çardak Havaalanında karşılama törenine katılan kulüp başkanımız Ali Çetin, Vali Atik’e hoşgeldiniz diyerek üzerinde ismi yazılı 61 numaralı Denizlispor forması hediye etti.”

ALİ FUAT ATİK KİMDİR?
Trabzon Nüfusuna kayıtlı 1975 doğumlu Ali Fuat Atik, ilk ve orta öğrenimini babasının memuriyeti nedeniyle değişik vilayetlerde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.
26 Aralık 1999 tarihinde yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 87. dönem Tokat Kaymakam adayı olarak 29 Mayıs 2000 tarihinde göreve başladı. Kırklareli-Pehlivanköy, Edirne-Lalapaşa Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kaymakam Adaylığı döneminde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Yönetim Bilimi alanında Yüksek Lisans Eğitimi’ni ve Londra Middlesex Üniversitesi’nde Yabancı Dil Eğitimi’ni tamamladı.
3 Kasım 2002 tarihinde başlayan 87. dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayan Ali Fuat Atik sırasıyla Rize-Derepazarı, Bingöl-Karlıova, Ağrı-Taşlıçay Bolu-Mengen Kaymakamlık görevleri ile Ardahan Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Bartın-Ulus ve Çanakkale-Ezine Kaymakamlık görevini yürütürken, 20.03.2017 tarihinde Erzurum-Karayazı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına kayyum olarak atandı. İngilizce bilen, evli ve iki çocuk babası Ali Fuat Atik, 21 Haziran 2017 tarihli ve 2017/301303 sayılı kararname ile Siirt Valiliğine atandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar