Denizli’de feci yangın! 3 Kişi öldü

Denizli’nin Honaz ilçesinde, pandemi kısıtlamalarından dolayı kapalı olan bir restorana ısınmak için giren kişiler, içerde bulunan sobayı yakmaya çalışırken patlama meydana geldi. Yaşanan patlama sonrası çıkan yangında İran uyruklu 2 kadın ve Türk erkek hayatını kaybetti.

Denizli’de feci yangın! 3 Kişi öldü

Elde edilen bilgilere göre; Honaz Dağı Mili Parkı girişinde S.Ç’in işlettiği tek katlı restoranda görevli bekçi S.K., arkadaşı Ahmet Dedeşin ile İran uyruklu iki kız arkadaşını eğlenmeleri için işletmeye bıraktı. Pandemiden dolayı kapalı olan işletmeye giren Ahmet Dedeşin, ısınmak için sobayı yakmak istedi. Sobaya dökülen yanıcı maddenin bir anda parlamaması sonucu patlama meydana geldi. İşletmeyi saran alevlerin arasından çıkmayı başaramayan Ahmet Dedeşin ve yabancı uyruklu 2 kadın yanarak feci şekilde can verdi.

TANINMAYACAK HALE GELDİLER

Patlama anında işletmeye odun getirmekte olan nakliyeci, yangını fark edince jandarma ve itfaiyeyi arayarak yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından işletmedeki yangını tamamen söndürdü. Soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından harabeye dönen restorana giren jandarma ekipleri, giriş kapısında Ahmet Dedeşin, cam kenarında ise yabancı uyruklu 2 kadının cansız bedenlerine ulaştı. Tamamen tanınamayacak hale geldiği öğrenilen cenazeler, binadan çıkartılarak otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ölenlerin olay yerine gelirken kullandıkları otomobilin içerisinde Farsça belgelere ulaşıldığı öğrenildi. Ölen kadınların kimliklerinin tespiti için otopsinin beklendiği ifade edildi. tespitinin otopsiden sonra belli olacağı öğrenildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar