DENİZLİ’DE KAÇ SAĞLIK ÇALIŞANI KORONAYA YAKALANDI?

DENİZLİ’DE KAÇ SAĞLIK ÇALIŞANI KORONAYA YAKALANDI?

Denizli’de korona virüse yakalanan sağlık çalışanı sayısı belli oldu. Denizli Tabipler Odası verilerine göre il genelinde doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları olmak üzere 90 sağlık çalışanında korona virüs görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında Türkiye’de korona virüs mücadelesi hakkında son bilgileri verdi. Bakan Koca, Türkiye’de korona virüs vakasının tüm illerde görünmesinin ardından bir muhabir tarafından yöneltilen ‘İl il vaka sayıları açıklanacak mı?’ sorusuna da yanıt verdi.

“İL HIFZISIHHA KURULARIMIZ BİLİYOR, BİLGİYİ SAKLAMANIN ANLAMI YOK”

Bakan Koca ilgili soruya,”Bizim açıkladığımız tablo tüm Türkiye’yi anlık gösteren bir veridir. Bunu ayrı ayrı da açıklayabiliriz. Zaten bu bilgileri İl Hıfzıssıhha Kurularımız biliyor. İlde bu bilgi paylaşılmış oluyor. Bu anlamda bilgiyi saklamanın anlamı olmadığını daha önce söylemiştim. Çünkü salgının bütün Türkiye’de görüldüğünü biliyoruz” dedi.

DENİZLİ HIFZISSIHA MECLİS ÜYESİ DENİZLİ RAKAMINA SAHİP DEĞİL!

 Bakan Koca’nın bu açıklamasının ardından Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis üyesi Denizli Tabipler Odası Başkanı Dr. Meral Alten’e ulaşan Deda Haber ‘Denizli’nin rakamları açıklanacak mı?’ sorusunu yöneltti. Alten,”Ben İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis üyesiyim. Ancak Denizli’deki toplam vaka sayısı bilgisine sahip değilim. Maalesef meclis sadece korona virüs ile gelen kararları imzalayıp, uygulamaya koyuyor” dedi.

 DENİZLİ’DE KAÇ SAĞLIK ÇALIŞANI ENFEKTE OLDU?

 Denizli’de vaka sayısı bilgisine sahip olamadığını söyleyen Tabipler Odası Başkanı Dr. Alten, Salı günü aldığı son bilgiye sağlık kurumlarında görev yapan 9’u uzman, 11’i pratisyen ve 70’i hemşire, acil tıp teknisyeni gibi çeşitli görevlerde olmak üzere toplam 90 sağlık çalışanının korona virüs testinin pozitif çıktığını, ancak bu kişilerin sağlık durumunun iyi olduğunu, herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını söyledi.

KAYNAK: dedahaber.com

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar