Denizli’de kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi

Denizli’de bu sabah saatlerinde başlayan yağmur öğleden sonra yerini kar yağışına bıraktı. Kar ve sis sebebiyle şehirde ulaşımda aksamalar meydana geldi.

Denizli’de kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi

Denizli’de sabah saatlerinde başlayan yağmur öğleden sonra yerini kar yağışına bıraktı. Yüksek kesimlerde kartpostallık görüntüler oluşurken, kar ve sis ulaşımda aksamalara neden oldu. Mart ayında yağan karın tadını çıkartan vatandaşlardan bazılarının ise koronavirüs tedbirlerine uymadıkları görüldü.

Denizli genelinde sabah saatlerinde başlayan yağmur, öğleden sonra yerini kara bıraktı. Mart ayında yağan ve yüksek kesimlerde etkili olan kar, bölgede ulaşımı olumsuz etkiledi. Denizli, Antalya ve Muğla’yı birbirine bağlayan Cankurtaran mevkiinde sis nedeniyle görüş mesafesi 20 metreye kadar düştü. Kar yağışının devam ettiği bölgede karayolu ve trafik ekipleri ulaşımda aksama olmaması amacıyla çalışmalarını sürdürdü.

MART AYI SONUNDA KAR YAĞMASI SÜRPRİZ OLDU

Kar yağışının etkili olduğu Bağbaşı Yaylası ve Honaz Dağı Milli Parkı’nda ise kartpostal gibi görüntüler oluştu. Milli Park’a gelen vatandaşlardan Onur Çağ; “Kent merkezinde kar tutmadı. Mart ayının son haftasında kar yağması sürpriz oldu. ‘Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır’ sözü boşuna söylenmemiş” diye konuştu.

Yağan karın altında keyifli anlar geçirmek için bir araya geldiklerini söyleyen İbrahim Yılmaz ise, “Bu yıl kışı yaşayamadık. Şimdi güzel bir kar yağışı var. Anın tadını çıkartmak için Milli Park’a geldik. Belki de bu sezonun son karı” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar