Denizli’de kardeşlerini öldüren adam cinayetin sebebini anlattı

Denizli’de kardeşlerini öldüren zanlı tutuklandı. Zanlı ifadesinde kardeşlerinin kendisini küçümsediği için cinayeti işlediğini söyledi.

Denizli’de kardeşlerini öldüren adam cinayetin sebebini anlattı

Denizli’de, inşaatta iki kardeşini silahla vurarak öldüren zanlı tutuklandı. Kardeşlerini kendisini küçümsedikleri için öldürdüğünü itiraf eden zanlının, yakalanmaması haline intihar etmeye hazırlandığı öğrenildi.

Merkezefendi ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde devam eden inşaatta duvar ustası olarak çalışan 37 yaşındaki Doğan Akbay, birlikte çalıştığı kardeşleri Hamza ve Ümit Akbay’ı telefonla arayarak rahatsızlığından dolayı bugün işe gelemeyeceğini iletti. Bunun üzerine iki kardeş, beraber inşaata gelerek çalışmaya başladı. Bir süre sonra elindeki silahla inşaata gelen Doğan Akbay, kardeşlerinin duvar örmekte olduğu 3. kata çıktı. Kendilerine harç yapımında yardımcı olan amelenin gözü önünde iki kardeşine 4 el ateş eden Doğan Akbay, suç aletiyle birlikte inşaattan kaçtı.

YAKALANMASA İNTİHAR EDECEKTİ

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri yaptıkları ilk incelemede iki kardeşin de hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri tarafından ablukaya alınan bölgede cinayet zanlısı kardeş Doğan Akbay, cinayet silahı ile birlikte yakalandı. Emniyetteki ifadesinin ardından cinayet zanlısı Doğan Akbay, adliyeye sevk edildi. Akbay’ın ifadesinde ise aile içinde sürekli mobing uygulandığı, kendisine sürekli ağabeyi ve kardeşi tarafından baskı kurulduğu gerekçesiyle cinnet getirdiği ve bu sebeple de cinayeti işlediği öğrenildi. Cinayet zanlısı kardeşin intihar etme girişimi sırasında yakalandığı öğrenildi.

Katil kardeş çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar