Denizli’de Koronavirüs Tanılı Öğretmene Rağmen Eğitim Durmadı

Denizli’de Merkezefendi ilçesindeki Hacı Ahmet Paralı İlkokulu'nda görevli bir öğretmende çıkan koronavirüs sebebiyle öğretmene karantina uygulanmaya başlandığı bildirildi ama eğitime ara verilmedi. İşte detaylar...

Denizli’de Koronavirüs Tanılı Öğretmene Rağmen Eğitim Durmadı

Denizli’de Merkezefendi ilçesinde Hacı Ahmet Paralı İlkokulu’nda görevli bir öğretmende çıkan koronavirüs sebebiyle öğretmene karantina uygulanmaya başlandığı açıklandı.
Okulda görevli olan öğretmenler okulda geçtiğimiz 2 gün okulda yüz yüze eğitim görmüştü. Eğitim alan öğretmenlerden bir tanesinin korona testi pozitif çıktı ve karantina altına alındı.

Denizli’de Eğitime 1 Günlük Ara Verildi!

Hacı Ahmet Paralı İlkokulu’nda 2 idareci ve 34 öğretmen görev yapıyor. Koronavirüs testi tüm öğretmenlere aynı anda yapıldı fakat test sonucu pozitif çıkan öğretmene temaslı kişilere herhangi bir karantina uygulanmadı.

Okulun eğitim öğretime bugün için kapatıldığı öğrenilirken, yarından itibaren diğer öğretmenlerin eğitime gelmesi istendi.

Eğitim Sen Denizli Şube Başkanı Hüseyin Tıpırdamaz konuyla ilgili açıklamasında, “Denizli Merkezefendi ilçesinde bulunan Hacı Ahmet Paralı İlkokulu’nda bir öğretmen Covid-19 teşhisi ile karantinaya alınmıştır. Öğretmen ilk gün okula gelip tüm personel ile görüştüğü halde okula bir gün ara verilip yine okula gelmeleri yönünde bilgiler aldık. Bu durumun seminerlerin ve okulların ne kadar sağlıksız koşullarda olduğunu ve yüz yüze yapılmaması gerektiğinin bir göstergesidir. Bizler Eğitim Sen olarak eğitimin yüz yüze olması gerektiğini sonuna kadar savunan bir sendikayız. Fakat sağlıklı bir okul ortamının sağlanması konusunda endişelerimiz olduğu için şu aşamada seminerler dahil tüm eğitim çalışmalarının uzaktan eğitim olması gerekir. Bakanlığın derhal bu konuda bir adım atmasını bekliyoruz” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar