Denizli’de Orman Yangını! Yangına Yakın Evler Boşaltıldı

Denizli'de dün öğle saatlerinde başlayan orman yangını gece boyunca sürdü. Uzun uğraşlara rağmen kontrol altına alınamayan yangını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de bölgede takip etti. Bölgede 10 ev yangının ilerleyişi nedeniyle boşaltıldı. Konuya ilişkin tüm detaylar haberimizin devamında...

Denizli’de Orman Yangını! Yangına Yakın Evler Boşaltıldı

Denizli‘de dün öğle saatlerinde başlayan orman yangını gece boyunca sürdü. Uzun uğraşlara rağmen kontrol altına alınamayan yangını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de bölgede takip etti. Bölgede 10 ev yangından etkilenme ihtimali nedeniyle boşaltıldı. Gece saatlerinde risk barındırdığı için durdurulan havadan müdehale sabah 06.00 itibarıyla  yeniden başladı.

Denizli’de Meydana Gelen Yangının Bilançosu Hava Aydınlanınca Açığa Çıktı

Denizli’de meydana gelen orman yangının dehşeti günün ilk saatlerinde havanın aydınlanması ile ortaya çıktı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli günün ilk ışıklarında helikopter ile havadan incelemelerde bulundu.

Konya, Bursa, Isparta, Muğla, Afyonkarahisar, Burdur Orman Bölge Müdürlüklerinden gelen takviye ekiplerin çalışması tüm gece boyunca sürdü.

10 Ev Boşaltıldı

Çevredeki vatandaşlar orman yangınını korku dolu gözlerle izledi. Riskli bulunan noktalardaki 10 ev ise boşaltıldı.

Gece risk nedeniyle uçuş gerçekleştiremeyen yangın söndürme helikopterleri ise sabah 6 sıralarında tekrar faaliyete başladı.

Günün ilk saatlerinde havanın aydınlanmasıyla beraber, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli helikopter vasıtasıyla olay yerini havadan incelemelerde bulundu.
Yangının etkisi sabahın ışıklarıyla ortaya çıktı.

Orman işçilerine ait bir traktör ve motosikletin alevlerin ortasında kalarak hurdaya dönmesi dikkatlerden kaçmadı. Yanan bölgeleri duman, toz ve kül örtüsü kapladı.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar