Denizli’deki bedensel engelli küçük kız kitap yazdı

Denizli’de yaşayan ve doğuştan bedensel engelli olan 10 yaşındaki küçük Gülsüm, yazdığı “Bir Yılbaşı Hikayesi” adlı kitabını tanıttı.

Denizli’deki bedensel engelli küçük kız kitap yazdı

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim gören 10 yaşındaki Gülsüm Doruk, ailesinin de desteğiyle bir kitap hazırlamaya karar verdi. Ailece hazırlanan kitabın editörlüğünü anne Meriç, kapak tasarımını ağabey Yiğit, sayfa düzenlemesini abla Şevval ve yayın hazırlığını baba İbrahim Doruk’un üstlendi.

Eğitim gördüğü kurumda kitabı için imza töreni düzenleyen Doruk, gazetecilere 47 sayfadan oluşan “Bir Yılbaşı Hikayesi” adlı kitabı hakkında açıklamalarda bulundu. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın da ziyaret ettiği küçük kız, Başkan’ın ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “Bugün benim en mutlu günüm. Yazar olma hayalini kuruyordum. Şimdi hayallerim gerçek oldu. Yazmayı çok seviyorum. İnşallah bu kitabın daha sonra filmini çekmek istiyorum.” dedi.

10 YAŞINDA SAYISIZ ÖYKÜ YAZDI

Anne Meriç Doruk da kızının hayalindeki kurguları yazıya dökmeyi çok sevdiğini ve kendisinin de bundan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Kızının, hayal ettiği kitaplarının kapak tasarımlarını da çizdiğini anlatan Doruk, “O zamanlar, ‘yaptığım kitap tasarımlarının her birinin öyküsü olacak’ derdi. 10 yaşında sayısız öykü yazdı. Yazarlığa ilk kitabıyla başlangıç yaptık. Bugün onun en mutlu günü” ifadelerini kullandı.

Başkan Özbaş da yaptığı açıklamada minik yazarın azmine ve ışığına hayran kaldığını belirtti.

 

AA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar