DENİZLİ’DEN ANKARA’YA SAVUNMA YÜRÜYÜŞÜ!

DENİZLİ’DEN ANKARA’YA SAVUNMA YÜRÜYÜŞÜ!

Barolar yasasında yapılmak istenen yasa değişikliğini protesto etmek için yurt çapındaki tüm baro başkanlarının Ankara’ya başlattığı Savunma Yürüyüşü’ne Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İlhan da katıldı.

Baroların yapısında değişiklik, çoklu baro gibi çeşitli değişikliklerin yer aldığı baro kanunu tasarısı gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Baroların seçim yapısını da değiştirecek olan yasa tasarısının Salı günü TBMM Adalet Komisyonuna geleceğinin öğrenilmesinin ardından Türkiye’deki 80 ilin Barosu harekete geçti. 80 ilin baro başkanı kendi illerinden Ankara’ya yürüyüşe başladı. Saat 10 itibariyle başlayan yürüyüşün 3 günde Ankara’da sonlanması bekleniyor. Başkanlar, Pazartesi günü Anıtkabir’de Savunma Yürüyüşü tamamlayacak.

DENİZLİ BARO BAŞKANI DA YÜRÜYOR

Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan da Adalet Mahallesi’ndeki baro hizmet binasından yürüyüşe geçti. İlhan’a Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP İl Başkan Yardımcısı İsmihan Yıkar, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum da yürüyüş öncesi destek verdi.

İLK DURAK MEZARLIK!

Burada açıklama yapan İlhan, yapılmak istenen değişikliğin FETÖ projesi olduğunu yineledi. İlhan, “Çoklu baro projesi 2013’ten bu yana FETÖ’nün sürekli olarak çeşitli zamanlarda gündeme getirdiği projedir. Yıllardır bu bununla uğraşıyorlar. Biz barolar olarak Avukatlık Kanunu ile ilgili 2013’te bir taslak hazırladık Adalet Bakanlığına verdik. Aynı tasarıyı 2017’de de güncelledik. Aradan geçen yıllarda halihazırda bulunan taslak ile ilgili çalışma yapılmazken, baroların yapısının değiştirilmek istenmesine anlam veremiyoruz. Biz 80 ilin baro başkanı olarak yapılmak istenenin Anayasaya aykırı olduğu dile getirdik. Ancak tüm bunlara rağmen yasa tasarısının Salı günü komisyona geleceğini öğrendik. Biz de 80 ilin Barosu olarak Ankara’ya yürüyoruz. Gücümüz yettiği kadar 3 gün içerisinde Ankara’da olmak için çaba göstereceğiz. Biz buradan başlıyoruz. İlk durağımız mezarlık olacak. Meslek üstadlarımıza kurmak için onca mücadele gösterdikleri baroların yapısının nasıl değiştirilmek istendiğini anlatacağız. Ruhlarına bir fatiha okuyup yürüyüşümüze devam edeceğiz” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar