Denizli’nin İlk Baletinden Bölgedeki İlk Merkez

Denizli’nin İlk Baletinden Bölgedeki İlk Merkez

Spor ve sanatı bünyesinde bulunduran ve bu özelliğiyle Ege Bölgesi’nde ilk olan barındıracak Mehmet Kaya Dans Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi, yarın hizmete açılacak. Merkezin kurucusu ve Denizli’nin ilk baleti olan Kafkas Hocası Mehmet Kaya; merkezde, 24 dalda öğrencileri eğiteceklerini söyledi.

Dansı, tiyatroyu, müziği ve sporu bünyesinde barındıracak Mehmet Kaya Dans Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi, yarın hizmete açılıyor. 42 eğitmen ve 250 öğrenci ile eğitim hayatına başlayacak olan merkez, spor ve sanatı bünyesinde bulundurma özelliğiyle Ege Bölgesi’nde bir ilk olacak. Denizli’ye sosyal alanda büyük bir katkı sağlayacak fikrin ortaya atılmasını sağlayan Denizli’nin ilk baleti ve Kafkas Hocası Mehmet Kaya, eğitmenlerle birlikte Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda yaptığı basın toplantısı ile merkezin açılışına tüm vatandaşları davet etti.

“MERKEZİMİZDE 42 PROFESYONEL HOCAMIZLA ÇALIŞACAĞIZ”

Merkezin vereceği hizmeti ve kapsamını anlatan Kaya; “Sanat merkezimizde 42 profesyonel hocamızla çalışacağız. Hocalarımızın hepsi alanında uzman kişilerden. Bale, zumba, bağlama kursları, gitar kurları ve aklınıza gelebilecek her alanda eğitimler vereceğiz. 24 dalda öğrencilerimizi eğiteceğiz. Dans, tiyatro ve müziğin bir arada olacağı tek yer olacak. Örneğin bağlama hocalarımız Denizli’nin en iyi isimlerinden olan Sadi Cesuroğlu, Ümit Eren, Soner Bektaş ve Damla Yılmaz olacak. 1 hafta önce başlattığımız kayıtlarımızda 250 öğrenci kaydına ulaştık. Beklentimiz 800 civarında. Kayıt için alt yaş 4 iken üst sınırımız bulunmuyor” dedi. AÇILIŞ YARIN Merkezin yarın etkinliklerle açılacağını belirten Kaya; “Merkezimizde aileleri de eğitimlere dahil edeceğiz. Çocuklarını getiren aileler kurslarımızdan faydalanabilecek. 7 Mart Cumartesi günü saat 18:00’da açılışımızı gerçekleştireceğiz. Merkezimizi Albayrak Meydanı’nda 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nın olduğu bölgede konumlandırdık. Gazeteci arkadaşlarımıza ise kurslarımız ücretsiz olarak hizmet verecek” şeklinde konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir