DENİZLİ’NİN KORONA VİRÜS RİSK HARİTASI BİR TIK UZAĞINIZDA!

DENİZLİ’NİN KORONA VİRÜS RİSK HARİTASI BİR TIK UZAĞINIZDA!

Korona virüs Türkiye yoğunluk haritası için bir mobil uygulama güncellendi. Yapılan uygulamada, Denizli’nin mahalle mahalle yoğunluk yer verildi. İşte Denizli’nin mahalle mahalle korona virüs yoğunluk haritası.

“Hayat Eve Sığar” adlı mobil uygulama Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde geliştirildi ve Google Play Store ile Apple App Store üzerinden erişime açılan haritada artık Denizli’nin mahalle mahalle riskli ve risksiz bölgelerini öğrenebiliyorsunuz.

Hayat Eve Sığar adlı mobil uygulama Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirildi ve Google Play Store ile Apple App Store üzerinden erişime açıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Korona virüs (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, korona virüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

UYGULAMADA RİSKLİ BÖLGELERİ GÖREBİLİYORSUNUZ

Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.

Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilirsiniz.

UYGULAMAYI NASIL KULLANIRIM?

Play Store ya da App Store üzerinden Hayat Eve Sığar adlı uygulamayı indirin. Uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranızı girmeniz ve cep telefonunuza gelen onay kodunu girmeniz gerekmektedir. nay kodunu girdikten sonra uygulamayı açmış olacaksınız. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ise profil oluşturup bilgilerinizi gireceksiniz. Uygulamaya girdikten sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

İŞTE DENİZLİ’NİN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDEN HARİTALAR

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir