DENİZLİSPOR YÖNETİMİ’NDEN ADAM STOCHOWİAK’A CEVAP

DENİZLİSPOR YÖNETİMİ’NDEN ADAM STOCHOWİAK’A CEVAP

Denizlispor Yönetimi, Adam Stachowiak’ın açıklamalarına cevap verdi. Kulüpten yapılan açıklamada Polonyalı kalecinin 9 aylık alacağı var yönündeki iddiaların doğru olmadığı, bu sezondan 3 aylık maaşının değil sadece 2 aylık alacağının bulunduğu belirtildi.

Denizlispor’da alacaklarını öne sürerek sözleşmesini fesih eden kaleci Adam Stachowiak’a yaptığı açıklamalarının ardından Kulüp Yönetiminden cevap geldi. Yeşil siyahlı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İki sezondur takımımızın kalesini koruyan Adam Stackhowiak, tüm dünyanın koronavirüs salgını sebebiyle büyük sıkıntı yaşadığı bir dönemde 2 aylık alacağını alamadığını belirterek sözleşmesini tek taraflı feshetmiştir. Fesih kararından sonra bazı medya organlarına yaptığı “Geçen sezon da 6 aylık alacağımı alamadım” açıklaması asılsızdır. Geçen sezon belli dönemlerde futbolculara ödeme sıkıntısı yaşandığı doğrudur ancak bu ödemeler daha sonra yapılmıştır. Bunu yanı sıra, oyuncularla yapılan görüşmeler sonucunda mümkün olduğu kadar yüksek prim verilerek bu mağduriyetleri en aza indirilmeye çalışılmıştır.

9 AYLIK ALACAĞI YOK!

Adam Stackhowiak’ın açıklamaları; geçen sezon 6, bu sezon da 3 olmak üzere toplam 9 ay alacaklı olduğu gibi bir sonuç ortaya çıkarmış, bu da yanlış anlaşılmaları gündeme getirmiştir. Böyle bir durum söz konusu değildir. Adam Stackhowiak’ın Ocak ayından 3 bin Euro, Şubat ve Mart ayı alacağı bulunmaktadır. Mart ayının büyük kısmında da maçların oynanmadığı göz önüne alındığında durum daha net ortaya çıkacaktır. Geçen sezonun şampiyonluk primi  alacağı tamamen ödenen oyuncu, sezon bitmemiş olmasına rağmen 25 maç oynaması halinde sözleşme gereği ödenecek bonusu da istemiştir.

FUTBOLCULARLA POLİMİĞE GİRMEK İSTEMİYORUZ…

Yukatel Denizlispor Kulübü olarak bir futbolcuyla bu şekilde polemiklere girme arzusu ve isteği içinde olmadığımız bilinmelidir. Ancak, doğruların da kamuoyu ve taraftarlarımız tarafından bilinmesinde yarar görüyoruz. Bugüne kadar şeffaf yönetim konusunda taviz vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Şu da bilinmelidir ki; kimse bu kulübün üstünde değildir. Bu zor dönemde kulübümüzü, hocalarını, birlikte kader birliği yaptığı arkadaşlarını bir iki aylık alacağı gecikti diye yüz üstü bırakıp giden futbolcuların bu kulüpte işi olmamıştır, olmayacaktır da.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar