Deprem fırtınası İzmir’de hasara yol açtı

Deprem fırtınası İzmir'de hasara yol açtı. İzmir'de orta hasarlı binaların bulunduğu çıkmaz sokakta "deprem fırtınası" yüzünden herkes sokakta. Orta hasarlı binaların bulunduğu sokak sakinleri, her sarsıntıda, çatlakların büyüdüğünü ve toz toprak içinde kaldıklarını söylüyorlar.

Deprem fırtınası İzmir’de hasara yol açtı

1 Şubat sabah saatlerinde başlayan deprem fırtınası, yakın zaman önce İzmir’de meydana gelen depremlerden dolayı panik ve korkuya sebep oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç soyer Twitter hesabından “herhangi bir olumsuzluk olmadığını belirterek, geçmiş olsun dileklerini yayınladı.

İzmir’de kent merkezinde Agora antik kentinin hemen yanında 822. çıkmaz sokakta bulunan binalar İzmir depreminde orta hasarlı olarak belirlenmesine rağmen, sokak sakinleri sokaktaki evlerde oturmaya devam etmekten başka çareleri olmadığını söylüyorlar.

9 kişilik ailesi ile orta hasarlı binada ikamet eden Ömrüm Göremen, “Konak belediyesi geldi, tapusu bulunan binamıza orta hasarlı raporu bulunmasına rağmen etrafındaki molozlara tel örgü çekip bizi kaderimizle başbaşa bıraktı.

Deprem fırtınası İzmir’de hasara yol açtı

Havalar soğuk. Küçük çocuklarımız var. Nereye gidelim bu kadar insan. Sabahtan bu yana deprem fırtınası devam ediyor ve ev başımıza yıkılacak diye çoluk çocuk sokakta perişan olduk. Evimize giremiyoruz, polisi arıyoruz birşey yapamayız diyerek geri gidiyorlar.” dedi.

Sokağımız dar ve çıkmaz sokak, 6 üzeri bir depremde burada bulunan orta hasarlı binalarda yaşayanlardan sağ çıkan olmaz. Lütfen sesimizi yetkililerin duymasına yardımcı olun diyen sokak sakinleri, çözüm için İzmir Büyükşehir ve Konak belediyesinden yardım beklediklerini ifade ettiler.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar