DEVECİLER “SÜPER LİGE HAZIRIZ”

DEVECİLER “SÜPER LİGE HAZIRIZ”

Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı Başkanı Veli Deveciler, lige verilen ara sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Deveciler,”Şu anda ne olacağını herkes gibi bizde bilmiyoruz. Süper lige hazırız” diye konuştu…

Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı Başkanı Veli Deveciler, Coranavirus ( Cobit-19) salgını nedeniyle lige verilen arayı değerlendirdi. Deveciler,” Denizli’de basketbol için doğru şeyler yaptığımızı düşünüyorum. Bazen heyecanımızın yüksek olduğu ve enerjimizin yüksek olduğu dönemler oluyor. Fakat temeldeki istediğimizin arzumuzun Denizli’de, Denizli gibi bir kentte insanların sevdiği sahiplendiği basketbol hareketi oluşturmak. Çok erken olabilir söylemlerimizin sanki biraz ukalalık gibi de görülebilir. Lütfen böyle algılanmasın. Gerçekten bugün geldiğimiz nokta da takımımızın, camiamızın, salonumuzun, oyuncularımızın, hocamızın hepsinin süper lig oynamaya hazır olduğunu düşünüyorum. Yapı olarak hazır bir yapımız var. Kafamızda planlarımız, projelerimiz var. Umarım bunlar takdir görür. Zaten mücadele etme şansımız olursa yani play-off oynayacak ya da bu lig böyle devam edecekse ben bu takımın bir tek mağlubiyet bile almadan süper lige çıkacağına inanıyorum. Ama oynayamasak da dediğim gibi hak ettiğimizi düşünüyorum. Umarım takdir görür”dedi.

‘ÇAĞIRIRLARSA HERŞEYİMİZLE HAZIRIZ’

Başkan Veli Deveciler sözlerine şöyle devam etti. Deveciler,”Ya da şu da olabilir. Bu çok sık söyleniyor. Her şey burada kapatılıp ligin tamamen ertelenmesi. Petkim zaten bunu istiyor birinci sırada onlar gidecektir. Diğer takımlara da belirli şartlar koyup bir davetiyeyle talep olabilir. Böyle bir şey olursa da o konuya da dile getirmek istiyorum. Zaten sizle bu konuşmayı yapmanın en büyük keyfi bende o. Onu ifade etmek istiyorum. Biz süper lig oynamaya hazırız. Bunun için bizden bir teminat olursa bizden talep edilen diğer şartlar olursa bunların ne olabileceğini bilemiyorum. Biz bunlara hazırlamaya hazır etmeye hazırız. Salonumuz zaten süper lig oynayabilecek kapasitede. Bizim normal kendi basketbol düzeyimiz şöyle ifade edeyim. Bu takımın bir kulüp doktoru, fizyoterapisti. Süper ligde hiçbir takımda Fenerbahçe’yi, Galatasaray’ı ya da Efes’i saymıyorum. Medikal tesisatının sağlık gücünün diğer tüm hususların tam olduğu bir takımı zannetmiyorum. Bunların hepsi bizim hazır. Organizasyonumuz hazır. Biz davet edildiğinde süper ligde hiçbir acemilik çekmeden işimizi yaparız. Biz kendimizi hazırladık yani çağırdılarsa tamamız”dedi.

BU SENE OLMAZSA SENEYE…

Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı Başkanı Veli Deveciler, bu sene olmazsa seneye Süper Lige çıkacaklarıni ve proje takımı olduklarını ifade etti. Deveciler,” Ben onu şöyle sloganlaştırdım. Her yerde Denizli’de bu çok konuşuluyor. Bu sene olmazsa seneye, seneye olmazsa 3.sene bunu mutlaka yapacağız. Bunu söylemekteki amacım şu; insanlara sizin söylediğiniz şeyi izah edebilmek. Bu sürdürülebilir bir şey. Bu sene olmazsa biz gidiyoruz gibi bir şey yok. Daha önceki denemelerde böyle olmuş ve insanlar hayal kırıklığına uğramış. Basketbol camiası, basketboldaki sizler gibi söz sahibi insanlar hep bu duruma karşı şaşkınlık yaşayıp hayal kırıklığına uğramışlar. Bunun olmayacağını hissettirmeye çalışıyoruz. Çünkü şöyle bir avantajımız var. Bize destek veren çok iyi bir belediye başkanı yakaladık. Bir ikincisi tamamen belediyeden bağımsız çok güçlü, enerjisi yüksek, ekonomik durumu iyi ve bu işi gerçekten seven bir yönetim kurulu oluşturduk. Bu yönetim kurulu ile bıraksınlar ben Euroleague oynarım. Bu yönetim kurulu ile devam ettirsinler ben bu takımı Euroleague oynatırım. O kadar net söylüyorum. Sebebi şu; hem ekonomik olarak bir güce sahip hem de bu işi seviyorlar. Arzuları, istekleri çok fazla. Benden daha fazlalar. Biz bu oluşumu sağlarken onların bu performansları göstereceğini ben düşünmüyordum. Fakat geldiğimiz süreç içerisinde çok etkinler ve çok katkı sağlıyorlar. Yine dediğim gibi belediye başkanımız bu işe verdiği gönül bizi ayrı bir gururlandırıyor. Aynı zamanda heyecanımızı yükseltiyor. Sebebi bu. Yani biz ilk defa TBL’deyiz. Birinci senemizde bunu yapamazsam seneye yaparım demek aslında macera değil, yapacağız. Çünkü böyle bir çalışma içerisindeki kuş tüyünü kendimizde hissediyoruz” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar