Didim Mavişehir Halk Marinası Açıldı

Aydın’ın turizm ve balıkçılıkla ünlü Didim ilçesinde küçük balıkçı esnafı ve hobi balıkçılarına özel yapılan Didim-Mavişehir Halk Marinası törenle hizmete girdi.

Didim Mavişehir Halk Marinası Açıldı

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabey’in ev sahipliğinde yapılan açılış törenine CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, başkan yardımcıları, CHP ve İYİ Partili ilçe başkanları ve az sayıda davetli katıldı. Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenen törende Büyükşehir Belediyesi tarafından ıslah edilen Azmak Deresi üzerindeki alanda yaklaşık 100 teknenin barınabileceği halk marinası bölgeye kazandırıldı. Açılışta konuşan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ederek, yapamayacakları hiçbir şeyi taahhüt etmediklerini, taahhüt ettiklerini de programlı olarak yaptıklarını, Büyükşehir ile uyum içindeki çalışmalarını Didim’e yansıttıklarını ifade etti. Engeller çıkarılmasına rağmen hizmete devam edeceklerini de ifade eden Başkan Atabey, “Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde denizlerden faydalanma alışkanlığımız maalesef ki yok. Bu tesisin buna hizmet etmesini bekliyoruz. Balıkçılıkla geçimini sağlayan aileler ve hobi balıkçıları bu tesisten hem en uygun fiyatlı hizmete hem de her türlü imkana sahip olacak” dedi

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz da Aydın’ın büyükşehir statüsün kabul edilmesinden itibaren tüm ilçelere hizmetleri götürdüklerini, Didim’de alt yapı ve üst yapı çalışmalarının bunun örneğini oluşturduğunu söyledi. Karakoz, “Mavişehir Halk marinası, denizlerimizdeki amatör balıkçılığı geliştirecektir. Yeni kuşaklara denizi sevdirmesine neden olacaktır. Didim ve çevresine hayırlı olsun” dedi.

Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız da konuşmasında, “Tatil bölgelerimiz kış aylarındaki sabit nüfusa göre devlet yardımı alıyor. Ancak yaz aylarında bu bölgelerde nüfus on kat artmasına rağmen yerel yönetimler büyük gayretle hizmeti aksatmamaya gayret ediyor

Bu bölgelerdeki belediye başkanlarını kutluyorum. CHP-İYİ Parti ittifakı iktidarında Aydın’a söz verilmesine rağmen yapılmayan yatırımları öncelikle yapacağız. Bu marinanın da halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından marinanın açılışı yapıldı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar