DİDİM’İN TURİZMİNE 5 YILDIZLI MUHTEŞEM BİR OTEL KATKI SAĞLAYACAK
Korona virüs salgını nedeniyle turizmin durağan olduğu Didim’de, yönetim kurulu başkanlığını iş insanı Ahmet Orak’ın yaptığı Maril Resort Hotel’in hizmete girecek olması heyecana yol açtı. 5 yıldızlı bir kompleks olan otelin Didim turizmine büyük katkı sağlaması beklenirken, Ahmet Orak, “Büyük emeklerle uzun zamandır üzerinde çalıştığımız otelimizi sonunda hizmete açıyoruz. 250 kişinin çalışacağı otelimizin istihdamla birlikte Didim turizmine de katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

DİDİM’İN TURİZMİNE 5 YILDIZLI MUHTEŞEM BİR OTEL KATKI SAĞLAYACAK

Korona virüs salgını nedeniyle turizmin durağan olduğu Didim’de, yönetim kurulu başkanlığını iş insanı Ahmet Orak’ın yaptığı Maril Resort Hotel’in açılacak olması heyecana yol açtı. 5 yıldızlı bir kompleks olan otelin Didim turizmine büyük katkı sağlaması beklenirken, Ahmet Orak, “Büyük emeklerle uzun zamandır üzerinde çalıştığımız otelimizi sonunda hizmete açıyoruz. 250 kişinin çalışacağı otelimizin istihdamla birlikte Didim turizmine de katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Aydın’ın Didim ilçesinde turizm sektörü korona virüs salgını nedeniyle durağan bir sezon geçirirken, ilçeden sevindiren bir haber geldi. Pandeminin turizm sektörünü olumsuz etkilediği bir dönemde ilçeye kazandırılan yeni 5 yıldızlı otel heyecana yol açtı.

AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

İş insanı Ahmet Orak’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Maril Resort Hotel, açılış için gün saymaya başladı. 29 Ağustos günü düzenlenecek törenle turizmcilerin hizmetine sunulacak otel adeta göz doldurdu.

ALTINKUM’UN DİBİNDE PANORAMİK MANZARA

5 yıldıza sahip lüks otel, tatil için Didim’i tercih eden turizmcilerin gözdesi olması bekleniyor. 193 odasıyla dev bir turizm kompleksi olan otelin, spa merkezi, masaj salonu, spor salonu, çocuklar için oyun alanlarıyla ilçeye farklılık kazandırması bekleniyor.

Denize sıfır olan Maril Resort Hotel, manzarasıyla da dikkat çekti. Panoramik manzaraya sahip olan otel, dünyaca ünlü Altınkum Plajı’nın dibinde yer alıyor.

250 KİŞİ ÇALIŞIYOR

Otelin başta Didim olmak üzere ülke turizmine de büyük katkı sağlaması hedefleniyor. Koronavirüs salgınının turizm sektörüne darbe vurduğu günlerde otelin ilçeye kazandırılması yüzleri güldürdü. Yatırım yapmaktan kaçınılan bir dönemde açılan otelin ilçe ekonomisine büyük katkı sağlaması beklenirken, turizme yönelik umutları artırdı. 250 kişiye iş imkanı sağlanırken, yeni otelin istihdama katkı sağlayacak olması sevindirdi.

“TURİZME KATKISININ OLACAĞINA İNANIYORUM”

Büyük emekler sonrasında proje tamamlandığı için mutlu olduğunu söyleyen Maril Resort Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Orak, otelin turizme büyük katkı sağlamasını hedeflediklerini kaydetti. Orak, “Sonunda otelimizi hizmete açıyoruz. Turizm sektörünün etkilendiği pandemi döneminde otelimizin olumlu bir katkısı olacağına inanıyorum. Otelimizin ekonomi ve turizmin yanı sıra istihdama da katkısı oldu. 250 kişiyi otelimizde istihdam ettik” dedi.
Otelin turizmcilerin cazibe merkezi olacağına inandığını söyleyen Orak, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

Öte yandan 29 Ağustos’ta hizmete girecek olan Maril Resort Hotelin açılış törenine siyaset, iş ve sanat dünyasından çok sayıda ismin katılması bekleniyor.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar