Diyanet’ten Cuma namazları hakkında flaş açıklama

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı'ndan Cuma namazlarına ilişkin flaş bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre koronavirüs tedbirlerine uyulmaması durumunda, Cuma namazlarına yeniden yasak gelebilir.

Diyanet’ten Cuma namazları hakkında flaş açıklama

Türkiye 1 Mart tarihi itibariyle kademeli olarak normalleşme adımları atmaya başlamıştı. Nuri Ünal, kurallara uyulmaması durumunda başta Cuma namazları olmak üzere camilere ilişkin çeşitli tedbirlerin yeniden gündeme gelebileceğini belirtti. Ünal ayrıca vatandaşların tedbiri elden bırakmaması gerektiğini de ifade etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Ünal, yapmış olduğu açıklamasında son dönemde artış gösteren vaka sayıları sebebiyle, Cuma namazlarının yasaklanabileceğini ifade etti.

“BÖYLE GİDERSE CUMALAR YASAKLANIR”

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Ünal, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Son günlerde kurallara uyma noktasında sorun yaşanıyor. İhtiyacımız olmadığı halde sokakları, caddeleri dolduruyoruz. Böyle giderse cumalar yasaklanır. Biz toplum olarak kurallara uymazsak, vaka sayıları artış gösterirse Diyanet İşleri Başkanlığımız da ilgili kurumlar ile istişare sonucunda alacağı karar ile cumayı yasaklayabilir. Kurallara uyalım, cumayı camilerimizde kılalım” ifadelerine yer verildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar