Diyet Kedi Maması Nedir? Hangi Kedilere Verilir?

Diyet kedi mamaları pek çoğumuzun reyonlarda ve alışveriş sitelerinde gördüğümüz mamalardır. Bu mamalar, yavru ve yetişkin kedi mamalarından farklı olarak kısırlaştırılmış kedilere verilmektedir. Eğer kedinizi yakın bir zamanda kısırlaştırmayı düşünüyorsanız ya da kısır bir kediniz varsa diyet kedi maması hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Diyet Kedi Maması Nedir? Hangi Kedilere Verilir?

Diyet kedi maması; temelde, yüksek kalorili olmayan, sindirilmesi kolay ve kedilerin böbreklerini yormayan mamalardır. Bu faydaları sağlamak için kedi mamalarının içerisindeki karbonhidrat ve sodyum azaltılır, sindirimi kolay protein içeriği sağlanır. Aynı zamanda kedi mamasının yağ oranı da düşürülür. Kısırlaştırma işleminin ardından özellikle erkek kedilerin idrar yollarında taş olumu görülür. Diyet kedi mamaları, bu taşların oluşmasını engeller. Diyet kedi mamalarının içerisinde yer alan onarıcı ve önleyici besinler mesane taşı oluşmasının önüne geçecektir.

En İyi Diyet Kedi Maması Markası Hangisi?

Kedinize kısırlaştırılmış kedi maması verecekseniz hangi markayı tercih edeceğiniz konusunda kafanız karışmış olabilir. Öncelikle kalitesiz ve ucuz mama markalarından uzak durmanızı öneririz. Bu markalar da her ne kadar diyet kedi maması etiketi altında satılsa da, içeriği kısır kediye hiç uygun olmayan mamalardır. Gelin, birlikte en iyi diyet kedi maması seçimi nasıl yapacağınızı ele alalım:

  1. Diyet Kedi Maması Markaları Seçin

Özellikle internette hakkında olumlu yorumlar bulunan, bilinir markalardan şaşmayın. Burada mama markası arama sürecinizi ortadan kaldıracak Pet İhtiyaç, birbirinden kaliteli ve besin içeriği bakımından kedinize uygun olan markaları sizlere sunmaktadır.

  1. Besin İçeriklerini Karşılaştırın

Kedi maması markalarını belirledikten sonra bu noktada yapacağınız şey mama markalarının besin içeriklerini karşılaştırmak olacaktır. Yağ, protein ve karbonhidrat oranı bakımından kedinize uygun olan markaları işaretleyin. Kalori bakımından çok yüksek olan mama markalarını seçim listesinin dışında bırakın.

  1. Aroma Belirleyin

Kedinizin severek tükettiği aromada bir mama tercih etmenizi öneririz. Diyet kedi mamaları, yetişkin kedi mamalarına kıyasla daha kalorisiz olduğundan kedinizin alışması zaman alacak ürünlerdir. Bu özelliğinin üstüne bir de kedinizin sevmediği aromada bir light kedi maması tercih ederseniz, operasyonun ardından kedinizin mamasına adapte olması çok daha zor olacaktır. Size birbirinden farklı aromalarda diyet kedi mamaları sunan Pet İhtiyaç ile kedinize en uygun mamayı kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Eğer yeni bir aroma denemek isterseniz okyanus balıklı, hindili, karidesli, ördekli, ringa ve somonlu, bıldırcın ve et aromalı kedi mamaları arasından hızlıca tercih yapabilirsiniz.

  1. Kedinizi Göz Önünde Bulundurun

Kediniz için en ideal kedi mamasını tercih ederken kedinizin durumunu da dikkate almanızı öneririz. Kedinizin cinsi, kilosu ve yaşı gibi özellikleri göz önünde bulundurun. Scottish Fold, British Shorthair gibi cins kedilerin özel ihtiyaçları göz önünde bulundurup çoğu marka özel kedi diyet mama ürünleri sunmaktadır.

Ucuz Diyet Kedi Maması Nereden Alınır?

Kısırlaştırma operasyonunun ardından pek çok kişi alelade mama markalarına sırf ucuz olduğu için yönelir. Bunun bir sonucu olarak da kedilerde ani kilo artışı, böbrek sorunları gibi rahatsızlıklara rastlanır. Kedinize ne kadar değer verdiğinizi ve onun sağlığını ne kadar önemsediğinizi biliyoruz! Yapacağınız doğru mama seçimi ile hem kedinizin sağlığını koruyabilir hem de cebinizi rahatlatabilirsiniz.

Kısır kediniz için en uygun fiyatlı ve kaliteli mamaları nerede bulacağınızı merak ediyorsanız; Pet İhtiyaç kedi maması ve kedinizin için ihtiyacınız olan diğer ürünleri alacağınız yegane adrestir. Sayısız kedi mama markası, kedi maması aroması sunan web sitesi kedinizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde gidermenizi sağlar. Aynı zamanda uygun diyet kedi maması fiyatları ve güvenilir ve avantajlı alışveriş seçenekleri ile güvenli bir alışveriş imkanı sunar.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar