DOLU FELAKETİNİN ARDINDAN VEKİL TİN’DEN AÇIKLAMA GELDİ

DOLU FELAKETİNİN ARDINDAN VEKİL TİN’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Denizli’nin Pamukkale, Çal, Baklan ve Bekilli ilçeleri dün yağan doludan dolayı zarar görürken çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesiyle ilgili AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Denizli’de sıcak günler yerini yağışlı ver serin günlere bıraktı. Dün gerçekleşen sıcaklık düşüşü beraberinde dolu yağışını getirdi. Dolu yağışı Pamukkale, Çal, Baklan, Bekilli ilçelerinde yoğun olarak etkili olurken, konuyla ilgili Denizli Milletvekili Şahin Tin açıklama yaptı.

Şahin Tin açıklamasında “Denizli ilimize bağlı Pamukkale, Çal, Baklan, Bekilli ilçelerinde yoğun yağan dolu ve meydana gelen don afeti sebebiyle üreticilerimizin ekili alanlarında ciddi hasarlar meydana geldiği tarafımıza iletildi. Öncelikle dolu ve don afetine maruz kalan çiftçilerimize geçmiş olsun.

Ekim, dikim alanlarında incelemelerde bulunan, üreticilerimizle birebir görüşen Tarım Müdürlüğü ekiplerimiz Pamukkale‘deki kekik ekim alanında don, Çal, Baklan, Bekilli‘de ise Ayçekirdeği, Mısır, Üzüm bağları ve Haşhaş‘ın lokal yerlerde tabii afete maruz kaldığını belirttiler.

Üreticilerimiz müsterih olsun, tespit çalışması tamamlandıktan sonra aldığımız bilgiler ışığında Tarım Bakanlığımıza konuyu aktararak bölgedeki çiftçilere ekonomik destek sağlanması ve borç ertelemesinin yapılması için girişimlerde bulunacağız. Üreticimizin her daim yanındayız.” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar