DTO’ya, 4 Ülkeden 6 Uluslararası Ortak Geliyor!

Denizli Ticaret Odası tarafından yürütülen Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi kapsamında, Denizli Teknik Tekstil Kümelenme Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Gelecek yıl şubat ayında Avrupa Birliği destekleriyle İtalya, Çekya, Portekiz ve İspanya’dan uluslararası 6 ortağımızla, Kümelenme Projemizi başlatacağız. Denizli’mizi, yatırımcılar için önemli bir merkez haline getireceğiz. Bu, aynı zamanda bölgesel kalkınmamızı da destekleyecek, ekonomimizi güçlendirecektir” dedi. 

DTO’ya, 4 Ülkeden 6 Uluslararası Ortak Geliyor!

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı “Rekabetçi Sektörler Programı” kapsamında, Denizli Ticaret Odası tarafından yürütülen Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi’nin Denizli Teknik Tekstil Kümelenme Çalıştayı yapıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan yaptı. Başkan Erdoğan, Denizli Teknik Tekstil Merkezi bünyesindeki eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini, her geçen gün daha da artırıp, geliştirdiklerini söyledi. Başkan Erdoğan konuşmasında, katma değeri yüksek inovatif ürünler üretmenin önemine de işaret etti.

DTO Başkanı Erdoğan, Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 1000 metrekarelik alanda kurdukları Denizli Teknik Tekstil Merkezlerini 1-2 ay içinde açmak istediklerini açıkladı.

“DENİZLİMİZİ YATIRIMCILAR İÇİN ÖNEMLİ BİR MERKEZ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Başkan Erdoğan, ulusal ortak gereksinim ve menfaatler için birlikte çalışmanın önünü açacaklarını da ifade etti. Erdoğan, “Bu sayede, Denizlimizi yatırımcılar için önemli bir merkez haline getireceğiz. Bu çabamız, bölgesel kalkınmamızı da destekleyecek, ekonomimizi güçlendirecektir.” dedi.

KÜMELENME PROJESİ’NE ULUSLARARASI 6 ORTAK!

Yeni hedeflerinin Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projeleri’ni destekleyecek nitelikteki projelerle, Denizli Teknik Tekstil Merkezlerini geliştirmek ve kapsamını büyütüp, hizmetlerini artırmak olduğunu da açıklayan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “Gelecek yıl şubatta Avrupa Birliği destekleriyle, İtalya, Çekya, Portekiz ve İspanya’dan uluslararası 6 ortağımızla Kümelenme Projemizi başlatacağız” dedi.

UZMANLAR, DAVETLİLERİ PROJE HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

Başkan Erdoğan’ın ardından Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi’nin Portekizli Takım Lideri Fernando Merino, Denizli tekstil sanayi için gelecek fırsatları içeren bir alan olarak teknik tekstilin önemi ile ilgili teknik bir sunumda bulundu. DTO Genel Sekreter Yardımcısı Tekstil Mühendisi Akay Gündoğan ise, Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi’ni ve geride kalan süreçte neler yaptıklarını anlattı. Denizli ABİGEM Direktörü Sıdıka Arıkan da küme geliştirme yaklaşımı üzerine kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Kıdemli Kümelenme Uzmanı Yeliz Çuvalcı, kümeler ve küme geliştirme süreçleri ile rekabetçilik için kümelenmenin önemini ve başarılı küme örneklerini katılımcılara aktardı. Hemen ardından iki kısımdan oluşan etkileşimli oturuma geçildi. Çuvalcı, bu bölümde katılımcılarla birlikte teknik tekstil alanında küme analizi çalışmasının bulgularını, mevcut avantajları ve zorlukları değerlendirdi. Sunumunun son bölümünde ise teknik tekstile dönüşüm sürecinde iş birliği ve rekabetçi adımlara ilişkin istişare ile Denizli sektör haritası ihtiyaçlarının detaylandırılmasına geçildi.

Çalıştay, katılımcıların sorularının cevaplanması ile sona erdi.

İLGİ YOĞUN OLDU

Etkinliğe, Denizli protokolünden Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu, Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, KOSGEB İl Müdürü Dr. Aziz Acar, Ticaret İl Müdürü Cihat Özdemir, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Pamukkale Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Akdoğan, Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Mesut Aydınlı, Denizli Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı İbrahim Şenel, Denizli İŞKUR Şube Müdürleri Atilla Çakır ile Mehmet Yılmaz, Denizli Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Muhteşem Sanlı, GEKA Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Özlem İnce, BASİAD Başkan Yardımcıları Doğan Değirmenci ve Esra Kasapoğlu Ünlü’nün yanı sıra İkada Danışmanlık Şirketi Ortaklarından Bahri Şanver Aydın ile Denizli Ticaret Odası üyesi firmaların sahipleri ile temsilcileri büyük ilgi gösterdi.

 

Haberin videosu…

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar